Počas tohto víkendu 18.-19. augusta 2012 si v Banskej Bystrici prídu na svoje športoví a najmä hokejbaloví priaznivci. Zimný štadión sa stane dejiskom už 6. ročníka prestížneho turnaja Summer cup 2012.  Summer cup sa tak stáva tradíciou, ktorá sa z roka na rok vyvíja a zlepšuje. Aj tento rok sa organizátori podujatia snažia o zlepšenie kvality turnaja. Od prvého ročníka, ktorý sa konal ešte na malom ihrisku v Sásovej, sa postúpilo cez Arénu Barani až ku krytej hale, ktorá prinesie veľa plusov okrem iného možnosť hrať aj za nepriaznivého počasia, tmy alebo využitia svetelnej tabule.

Na svoje si prídu aj diváci a návštevníci turnaja nielen pri kvalitných zápasoch ale aj pri súťažiach zručností, ktoré organizátori pripravili na nedeľu 11:00. Súťažiť sa bude v streľbe na presnosť, v nájazdoch, či rýchlosti. Ďalej bude pre hráčov a divákov pripravený bufet, kde sa budú môcť občerstviť a počas celého turnaja sa o hudbu bude starať DJ Michael Randall so svojou produkciou. Celé podujatie bude fungovať pod záštitou Banskobystrickej hokejbalovej únie a organizátormi Andrejom Nemčekom, Romanom Čimborom, Jánom Kundrom, Tomášom Štubňom a Norbertom Kašparom.

Hrací model súťaže bude taktiež zaujímavý. V štyroch základných skupinách budú po štyri týmy a po zápasoch základných skupín vytvoria dve tabuľky a najlepší traja z každej priamo postúpia do vyraďovacích bojov, ale šancu dostanú aj tímy na 4. a 5. priečke. Tie si to tiež medzi sebou rozdajú o postup do vyraďovacích zápasov. Tie vyvrcholia v nedeľu v podvečerných hodinách. Pre spravodlivý a bezproblémový priebeh zápasov budú rozhodovať extraligoví rozhodcovia, čiže aj po tejto stránke bude úroveň vysoká. Tímy budú mať o čo bojovať a to o putovný pohár, ktorý donesie minuloročný víťaz Bukovinka Zvolen ale aj športové poháre pre najlepšie tri tímy turnaja. Tento ročník si hráči odnesú aj medaile či individuálne ocenenia ako najlepší hráč, najlepší strelec, najlepší nahrávač, najlepší obranca a najlepší brankár. Turnaja sa zúčastní 16 tímov z celého Slovenska a tak ako po minulé roky to bude jeden z najväčších turnajov na Slovensku. Okrem obhajcu titulu sú za favoritov považovaní organizátori turnaja z družstva Hbk Plej Bojs, Hbk Eagles Slovenská Ľupča ale aj klub N-sport Zvolen, no šancu zvíťaziť majú všetky kluby rovnakú.

Tak neváhajte a príďte sa zabaviť či podporiť svojho favorita na Zimný štadión v Banskej Bystrici už tento víkend!