V pondelok slnečno, neskôr prehánky a miestami búrky, zvyšok týždňa zväčša slnečné počasie. Na tridsiatkové teploty však môžeme zabudnúť. Ortuť teplomera sa bude pohybovať okolo 24-27 °C.

foto: S. Vaterka/BBonline.sk

Pondelok by sa veľmi nemal odlišovať od nedele. Čaká nás prevažne slnečné počasie s teplotami pohybujúcimi sa okolo 27 stupňov. K večeru však oblačnosti pribudne a s najväčšou pravdepodobnosťou z nej aj zaprší. Očakáva sa totiž zvýšený počet búrok. Dažde by sa mohli preniesť aj do nasledujúceho dňa. Utorkové ráno by teda ešte malo byť polooblačné, od obeda nám však deň opäť začnú spríjemňovať slnečné lúče. Tie však vzduch nezohrejú na viac ako 25 stupňov. Podobne, no o čosi teplejšie by malo byť aj v stredu. Denné teploty sa budú pohybovať okolo 26 °C, v noci ortuť teplomeru klesne na 9-11 stupňov. Vylúčiť tu nemožno ani lokálne prehánky. Štvrtok však bude od rána slnečný s príjemnými teplotami dosahujúcimi 27 °C. Záver pracovného týždňa prinesie oteplenie na 28 stupňov, aj napriek malej oblačnosti sa dážď nepredpokladá. Víkend má byť predbežne najteplejší, s dennými teplotami okolo 28 °C a slabými prehánkami. Noci však budú výrazne chladné.

Čo sa týka nočných teplôt cez pracovný týždeň, okrem vyššie spomenutej stredy by sa mali pohybovať od 10-12 stupňov Celzia.