Mesto Banská Bystrica počas víkendu, 21. a 22.  novembra, úplne uzatvorí cestnú komunikáciu k Rooseveltovej nemocnici od križovatky na Tajovského ulici po Námestie Ludvíka Svobodu. Dôvodom je prebiehajúca rekonštrukcia vozovky.

m1aTrolejbusy budú v počas víkendu nahradené autobusmi a presmerované budú cez Podlavickú cestu a Jedľovú ulicu. Rovnako tak touto cestou bude smerovať osobná doprava ako aj zdravotnícke vozidlá. MHD bude zastavovať pod nemocnicou odkiaľ bude aj vstup pre verejnosť do areálu. Premávku budú usmerňovať príslušníci mestskej polície.

Na pôvodnej komunikácii bude prebiehať pokladanie novej vrstvy asfaltu. Z dôvodu častého prejazdu ťažkých vozidiel MHD nie je možné realizovať obnovu vozovky čiastočnými uzávierkami.

„Prosíme všetkých návštevníkov, zamestnancov Rooseveltovej nemocnice a obyvateľov mesta, aby boli trpezliví a ospravedlňujeme sa za zníženie komfortu. Výsledkom obnovy povrchu cesty bude jej rozšírenie, čím sa zlepšia aj podmienky parkovania v okolí nemocnice,“ priblížila hovorkyňa primátora Banskej Bystrice Zdenka Sekerešová.