Cestovné poriadky niektorých banskobystrických spojov môžete mať aj vo svojom mobile. Konkrétne sa jedná o linky Dopravného podniku mesta Banská Bystrica, t. j. 1-18, 101 a 102.

Časť verejnosti, ktorá cestuje len spomínanými autobusmi či trolejbusmi môže mať aktuálny cestovný poriadok vždy so sebou bez pripojenia na internet. Aby ste si program mohli nainštalovať potrebujete mobilný telefón s mobilnou Javou a jeden príp. dva stiahnuté súbory  z internetovej stránky Dopravného podniku mesta Banská Bystrica. Program nainštalujete veľmi jednoducho prenesením súboru s príponou JAR z počítača prostredníctvom bluetooth, káblu, infračerveného portu či cez pamäťovú kartu do mobilného telefónu. Súbor s príponou JAD obsahuje síce len stručné informácie o aplikácii, ale niektoré telefóny môžu vyžadovať aj skopírovanie tohto súboru. Po prenesení je program okamžite nainštalovaný do mobilného telefónu a vy si už len jednoducho a rýchlo vyhľadávate aktuálne spojenia kedykoľvek a kdekoľvek.

Spustenie programu je samozrejme závislé od konkrétneho mobilného telefónu. Nájdete ho v aplikáciách, ale pre istotu dávajte pozor pri inštalovaní, preotže mobilný telefón počas nej môže zobraziť aj informácie o tom, kde program ukladá. Väčšinou v aplikáciách si potom vyhľadáte ikonku autobusu s názvom Banská Bystrica MHD. Program, ktorý je v českom jazyku, je automaticky nastavený na aktuálny čas a zobrazuje nasledujúce spojenia. V prípade, že si chcete večer zistiť ranný spoj, tieto nastavenia si jednoducho upravíte v položke Odjezdy a Změna data.

Konkrétne spojenie môžete vyhľadávať dvomi spôsobmi. Prostredníctvom položky Jízdní řády, kde si vyberiete z ponuky číslo linky, zastávku, na ktorej nastúpite a smer (teda konečnú zastávku). Alebo prostredníctvom položky Spoje, kde si vyberiete zastávku, na ktorej chcete nastúpiť a vystúpiť. Smer nemusíte zadávať, ak cestujete zo zastávky, ktorá je veľmi blízko začiatočnej. Program po takomto hľadaní vždy zobrazí aj číslo linky a prostredníctvom šípok si môžete pozrieť nielen najaktuálnejšie spojenia, ale aj cestovný poriadok danej linky počas celého deň, v rámci ktorého ste hľadali. Dajte si však pozor napríklad na posledné večerné spoje, kde program neudáva údaje o tom, že autobus ide len po konkrétnu ulicu. Samotná aplikácia upozorňuje na to, že niektoré spoje môžu obsahovať výnimky, ktoré v mobilnom cestovnom poriadku nie sú zahrnuté. Program tiež obsahuje možnosti nastavenia veľkosti písmen a zobrazovania diakritiky. To všetko v položke Nastavení.

Cestovné poriadky momentálne poskytované na stiahnutie sú aktuálne do 30. júna 2011. Po každej aktualizácii stačí však program preinštalovať, len v ojedinelých prípadoch odinštalovať starý program a nainštalovať nový.