Dukla podávala celú minulú sezónu stabilné výkony a vyvarovala sa výrazným zakopnutiam, o to smutnejšie preto je, že „výbuch“ musel prísť práve v predkole Európskej ligy. Hráčom teda neostávalo nič iné, len sa nabudiť na odvetný súboj a pokúsiť sa o zázrak. Pomôcť im k tomu chceli aj fanúšikovia, ktorí prišli deň pred zápasom na tréning mužstva a povzbudzovaním vyjadrili Dukle podporu a dôveru.

FK Dukla Banská Bystrica – FC Zestafoni 1:0 (1:0)

Gól: 28. Michal Ďuriš
Žlté karty: 49. P. Vajda, 71. Pich, 87. Adámik – 79. Eliava,
FK Dukla: Boroš – Brašeň (65. Pich), Adámik, Poljovka, S. Savič – P. Vajda (68. Pleva) – M. Pančík, V. Gajdoš (75. Peter Ďurica), T. Hučko – Seye, Michal Ďuriš
FC Zestafoni: Kvaschvadze – Benašvili (56. Aladašvili), Oniani, Chidešeli, Eliava – Grigalašvili, Dzaria, Gorgiašvili (57. Babunašvili), Aptsiauri (83. Pipia) – Gelašvili, Dvali

Hráči od úvodných minút ukázali, že reči o postupe nie sú len táraním do vetra a zatlačili súpera na jeho polovicu. Gruzínci sa sústredili hlavne na defenzívu a spoliehali sa na protiútoky. Tie im nevychádzali, naopak reálnosť postupu zväčšil v 28. minúte po centri Saviča hlavičkou Ďuriš. Banskobystrický odchovanec mohol v prvom polčase pridať aj druhý gól. V 41. minúte sa sám rútil na brankára Kvaschvadzeho, ktorého aj prekonal, ale pred bránkovou čiarou zachránil obranca Chidešeli.

V druhom polčase rástol tlak Dukly, ale s pribúdajúcimi minútami sa súper sťahoval čoraz viac do ulity a prehusťoval priestor pred bránou. V 82. minúte mali Gruzínci možnosť  z brejku vyrovnať, v poslednej chvíli zastavil súpera Adámik. Zápas sa skončil nepremenenou Pichovou šancou, výhrou 1:0, ktorá znamená stop pre Duklu v ďalšom pôsobení v pohárovej Európe. Dukla podala v druhom zápase bojovný výkon, bohužiaľ, hrá sa na dva zápasy a Banskobystričania ten prvý nezvládli.