Na podporu rozvoja udržateľnej mobility v meste a zvýšenie motivácie Banskobystričanov využívať na cestovanie mestskú hromadnú dopravu, vyhlásila Banská Bystrica v septembri 2017 súťaž pod názvom Cestujte verejnou dopravou a vyhrávajte.

Počas troch losovaní v uplynulom roku získalo takmer dvadsať šťastlivcov päťdesiateurový kredit na svoju dopravnú kartu. Ďalšie atraktívne ceny dnes odovzdal výhercom primátor Ján Nosko so zástupcami Dopravného podniku mesta.

Každý cestujúci, ktorý si v dopravnej kancelárii Dopravného podniku mesta Banská Bystrica a Slovenskej autobusovej doprave Zvolen na Ulici 29. augusta vybavil novú dopravnú kartu, alebo si na ňu dobil kredit v minimálnej výške 10 eur, obdržal jeden žrebovací kupón.  Súťažilo sa nielen o kredity na cestovanie, ale aj o hodnotné vecné ceny. Víťazi si v piatok 9. februára z rúk primátora prevzali elektrickú kolobežku, mestský bicykel, poukážky na bezplatné cestovanie v MHD či cyklobuse.

„Víťazom blahoželám a ďakujem všetkým, ktorí sa do súťaže zapojili a podporili cestovanie mestskou hromadnou dopravou. Banská Bystrica sa môže zo všetkých samospráv pochváliť najmodernejším a najekologickejším vozidlovým parkom na Slovensku. Naším cieľom je, aby bola verejná doprava praktická a dostupná pre každého obyvateľa či návštevníka.  Verím, že do ďalšieho kola súťaže, ktoré rozbehneme, sa zapojí ešte viac cestujúcich,“ hovorí Ján Nosko.

Mesto plánuje MHD aj naďalej rozvíjať podľa potrieb cestujúcej verejnosti. „Ročne investujeme milióny eur do obnovy vozidiel MHD, pričom cestovné nezvyšujeme. Ak sa viacerí rozhodneme znovu vrátiť z áut do autobusov zistíme, že je to mimoriadne pohodlné bez potreby hľadania parkovacieho miesta a výdavkov navyše. Zároveň bude aj samotná premávka v meste plynulejšia a bezpečnejšia,“ doplnil Marek Modranský, predseda dopravnej komisie MsZ.