Za vysokými cenami nehnuteľností v Banskej Bystrici je najmä mimoriadne malá ponuka voľných nehnuteľností a vysoký dopyt. Aj vďaka tomu je Banská Bystrica mestom s najdrahšími nehnuteľnosťami hneď po Bratislave. Porovnateľné ceny pri niektorých segmentoch sú v Košiciach či Žiline.

Ceny nehnuteľností na bývanie v Banskej Bystrici pritom ďalej rastú. Realitný portál Nehnuteľnosti.sk vydal analýzu, podľa ktorej napríklad v meste pod Urpínom ceny 2-izbových bytov v prvom štvrťroku 2021 stúpli oproti rovnakému obdobiu roka 2020 až o vyše 16% a ceny 3-izbových bytov o 8%.

Tempo rastu cien nehnuteľností ale nespomaľuje. Oba typy najpredávanejších bytov zdraželi aj v porovnaní posledného kvartálu roka 2020 a prvého štvrťroku 2021 o približne 5%.

Podľa portálu Nehnuteľnosti.sk tak v prvom štvrťroku 2021 dosiahla priemerná cena 2-izbového bytu v Banskej Bystrici 115-tisíc eur a v prípade 3-izbového bytu 133-tisíc eur. Nejde pritom o ceny novostavieb, ale o priemerné ceny vrátane starších bytov v ponuke.

Vysoký dopyt aj na realitnom portáli BBonline.sk

Od minulého roka poskytuje priestor pre bezplatnú prezentáciu realitných ponúk v Banskej Bystrici aj portál BBonline.sk. Záujem o jednotlivé publikované inzeráty dokazuje vysoký dopyt po realitných ponukách.

Každá jedna zverejnená ponuka na bývanie publikovaná v mesiaci marec dosiahla v priemere až 6500 prezretí.

Byty, domy, pozemky, ale aj rekreačné nehnuteľnosti a nebytové priestory hľadajte na bbonline.sk/reality.

Svoj inzerát môžete bezplatne pridať aj vy!

Pridávanie inzerátov na naše inzertné podstránky, z ktorých sa promujú aj popri článkoch na BBonline.sk je bezplatné.

Inzeráty je možné zaradiť do základných kategórií, uviesť najdôležitejšie údaje, pridať popisný text, vložiť prezentačné video zo služieb Youtube či Vimeo a ľubovoľný počet fotografií.

Záujemcovia následne môžu zadávateľov kontaktovať či už cez uvedený telefonický kontakt alebo odoslaním formulára, ktorý sprostredkuje odpoveď priamo im na e-mail. Zadávateľ môže inzerát na základe zadaného hesla následne kedykoľvek spravovať – upravovať či zmazať.

Inzerát pridáte tu…

V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať na inzeraty@bbonline.sk.