pitna voda, havaria vody, vodovodne potrubie porucha, cisternaV piatok večer došlo k poruche na vodovodnom potrubí v Radvani. Bez vody zostali obyvatelia Radvanskej ulice ale napríklad aj Námestia Ľudovíta Štúra a časti priľahlých ulíc.

Haváriu v dodávke pitnej vody spozorovali samotní vodári, ktorí zaznamenali výraznejší pokles hladiny v jednom z radvanských vodojemov a tiež pokles tlaku vo vodovodnej sieti. Obyvatelia boli počas soboty zásobovaní pitnou vodou prostredníctvom cisterny.

„Po lokalizácii poruchy, vytýčení inžinierskych sietí a zabezpečení potrebného materiálu, prevádzkovateľ verejného vodovodu začal s opravou poruchy liatinového potrubia v sobotu v ranných hodinách. Porucha bola odstránená o 15.30 h,“ uviedla pre portál BBonline.sk Slavomíra Vogelová, hovorkyňa Stredoslovenskej vodárenskej prevádzkovej spoločnosti.

Poškodená bola vodovodná rúra o dĺžke zhruba dva metre, ktorú bolo potrebné kompletne vyrezať a nahradiť novou. Predchádzali tomu náročné zemné práce.

Aktualizácia 21.00 h: Obyvatelia lokality stále nemajú prístup k pitnej vode. Napriek ohláseniu odstránenia závady, sa podľa svedkov po ulici opäť valí voda a z kohútikov nič netečie.

Aktualizácia 24.11.2013 10.00 h: Pri včerajšom napúšťaní systému vznikla ďalšia porucha, s ktorej opravou môžu vodári začať až po vytýčení inžinierskych sietí. Bez dodávky pitnej vody sú naďalej dve bytovky na Nám Ľ. Štúra.