Aj na stredné Slovensko prichádza jar a množstvo snehu v uliciach sa nezastaviteľne topí. Počas deviateho kalendárneho týždňa, ktorý bude pre deti v kraji znamenať jarné prázdniny, nás čakajú teploty do desiatich stupňov pri zväčša slnečných dňoch.

Foto: il. ©ISIFA/Gettyimages Creative Subscript/

Pondelok bude ešte v Banskej Bystrici pretrvávať víkendové „usmoklené“ počasie. Zo zamračenej oblohy bude najmä dopoludnia pršať, popoludní zrážky ustanú. Teplota vzduchu stúpne na maximálne plus päť stupňov Celzia a neklesne pod bod mrazu. Upozornenie: Pre tento deň platí v okrese výstraha SHMÚ 1. stupňa pre zvýšený úhrn zrážok a tiež výstraha SHMÚ 1. stupňa pre zvýšenú rýchlosť vetra najmä na hrebeňoch hôr.

Utorok by už mal byť podľa počítačových predpovedných modulov v našej lokalite polooblačný alebo prevažne jasný. Zrážky očakávané nie sú, teplota vzduchu sa môže popoludní vyšplhať až k deviatim stupňom Celzia.

Streda má najmä z rána a dopoludnia priniesť viac oblačnosti, než v utorok, ale počas dňa sa postupne obloha vyjasní. Vzduch sa opäť oteplí k plus deviatim stupňom Celzia. Pri tejto teplote a slnečných lúčoch bude život v meste pod Urpínom znepríjemňovať jedine topiaci sa sneh.

Štvrtok bude jasný, ale ráno musíme počítať s teplotou vzduchu len okolo bodu mrazu. Počas dňa ale teplomery ukážu až plus osem stupňov Celzia.

Piatok má byť polooblačný a z rána sychravý. Obloha by mala byť polooblačná a teplota vzduchu stúpne na maximálne plus šesť stupňov Celzia.

Víkend prinesie ďalšie ochladenie vzduchu až k teplotám pod bod mrazu, pričom denné teploty stúpnu maximálne k trom stupňom Celzia. Sobota bude polooblačná a bez zrážok, v nedeľu bude najmä dopoludnia oblačnosti viac a mohlo by z nej slabšie zasnežiť.