Vyvoláva vo vás technická a emisná kontrola vášho vozidla nepríjemné pocity? Pravdepodobne si totiž spomínate na príšerne skoré vstávanie, čakanie v daždi a vetre a niekoľko hodín premárneného času. Tomu je však vďaka  banskobystrickej STK NIGOL koniec.

Stanica technickej a emisnej kontroly NIGOL v priemyselnom parku Šalková búra všetky predsudky a nepríjemné skúsenosti, ktoré majú držitelia motorových vozidiel z minulých kontrol. Mnohí kvôli tomu vstávali ešte pred východom slnka a navyše v obavách, že ich kvôli naplneným kapacitám pošlú domov s nutnosťou opakovať celý proces odznova.

V STK NIGOL, uvedomujúc si nespokojnosť množstva zákazníkov, využili stav konkurenčných staníc vo svoj prospech. Rozhodli sa vydať na slovenské pomery inou, nevídanou cestou. Cestou, ktorá po vyše roku ich práce prináša svoje ovocie. Stali sa totiž rovnocenným konkurentom aj tým najznámejším značkám a zároveň napĺňajú očakávané ciele. Zákazníci, ktorí na vlastnej koži prešli technickou a emisnou kontrolou v STK NIGOL vedia, že sa tam o dva roky radi znovu vrátia.

V súčasnosti podľa prieskumu prichádza väčšina nových zákazníkov do STK NIGOL na základe výborných referencií od svojich známych. Zároveň narastá návštevnosť aj z iných okresov ako Ružomberok, Brezno či Zvolen, kedy sú majitelia vozidiel ochotní merať cestu aj napriek tomu, že sa v ich meste nachádza iná STK. Čím to však je? Ako je možné, že nejaká stanica technickej kontroly vôbec niečo takéto dosiahla? V prvom rade je to maximálna orientácia na zákazníka, ktorá začína už objednaním sa. Okrem tradičného spôsobu, teda telefonickej objednávky, viete využiť možnosť rezervácie termínu online prostredníctvom rezervačného formuláru priamo na stránke STK NIGOL. Proces rezervácie termínu je naozaj jednoduchý, prehľadný a trvá len niekoľko sekúnd. Potvrdenie dostanete do SMS a rovnako aj na váš e-mail.

V deň vašej kontroly môžete pokojne prísť pár minút pred termínom, a to bez akýchkoľvek obáv z niekoľkohodinového čakania. V STK NIGOL totiž razia filozofiu kvality na úkor kvantity. Vo veľmi príjemnom a čistom prostredí vás už na recepcii uvíta milý personál, následne si vás vezme pod krídla jeden z technikov. Technici sú naozaj ústretoví a pokiaľ zistia pri technickej kontrole vášho vozidla riešiteľnú závadu, odstránia ju priamo na mieste za vás, samozrejme v rámci zákonných noriem. Nemusíte sa tak obávať, že vás pošlú domov ak vás zradí žiarovka v brzdovom svetle alebo chýba časť povinnej výbavy.

Popri čakaní na vyhodnotenie kontroly vás čaká káva alebo čaj zdarma, a to priamo v ich lokálnej kaviarni, nachádzajúcej sa na poschodí. Možno si poviete, že je to maličkosť, avšak na slovenské pomery ide o nadštandardnú službu. Kaviareň Vás taktiež prekvapí svojim pekným prostredím a ďalšia pridaná hodnota spočíva aj v nedávno otvorenom detskom kútiku. Vďaka tomu môžete bez obáv so sebou zobrať aj vašu ratolesť. Kaviareň STCafé je navyše otvorená počas pracovného týždňa aj pre širokú verejnosť, samozrejme v časoch, kedy to situácia na Slovensku umožňuje. V roku 2022 je v plánoch STK NIGOL otvoriť kaviareň aj počas víkendov.

Vyhodnocovanie stavu vášho vozidla nie je možné oklamať, ako tomu bývalo kedysi. V roku 2019 Ministerstvo dopravy SR umiestnilo na všetky stanice technickej kontroly novú generáciu kamerového systému, vďaka ktorému dokážu efektívnejšie kontrolovať činnosť technika počas celej doby kontroly vozidla. Každoročne zároveň zo strany štátu dochádza k stále väčšej automatizácií meracích zariadení, ktoré vyhodnotia chyby na vozidle bez toho aby mal technik možnosť s nimi manipulovať. Z tohto dôvodu vzrástla priemerná neúspešnosť technických kontrol v SR medzi rokmi 2018 a 2019 z približne 6 % až na 15,7 %.

V tomto smere STK NIGOL dosahuje priaznivé výsledky a pohybuje sa pod úrovňou celoslovenského priemeru, a teda patrí k STK, kde značná väčšina vozidiel absolvuje kontrolu úspešne. Tento fakt je zapríčinený už spomínanou ústretovosťou technikov, ktorí sa vždy snažia pomôcť a STK neberie za každú cenu vozidlá v evidentne zlom stave s cieľom “ošklbať” zákazníka. Namiesto toho vám technici radšej odporučia testovaciu kontrolu, za ktorú zaplatíte len zlomok celkovej sumy technickej a emisnej kontroly a už v predstihu môžete zistiť prípadné nedostatky. Tie viete následne pred riadnou kontrolou odstrániť.

Všetko uvedené umocní pocity, s ktorými budete z STK odchádzať. Navyše, každý zákazník svojím rozhodnutím navštíviť STK NIGOL dopomôže podporiť lokálnu firmu, ktorá aj v ťažkých časoch robí všetko preto, aby udržala zamestnanosť na počte 45 zamestnancov. Keď si následne spomeniete na hodiny, ktoré ste v minulosti strávili v nepríjemných podmienkach, sme presvedčení, že po kontrole vozidla v STK NIGOL budete chcieť o svojej skúsenosti porozprávať aj vašim známym. Z kedysi obávanej povinnosti sa tak razom stane príjemná záležitosť, ktorá vám nepridá vrásky na čele, ale naopak úsmev na tvári.