Počas uplynulého týždňa sme v niektoré dni len ťažko mohli veriť tomu, že sme uprostred leta. Svetre však môžeme opäť odložiť, teploty v Banskej Bystrici budú počas nového týždňa opäť atakovať tridsiatky.

Hranicu tridsiatich stupňov však ortuď v teplomeroch pod Urpínom často prekračovať nebude, a tak nebyť búrok, čaká nás príjemný letný týždeň. Užiť by sme si mali najmä pondelok a utorok, kedy by malo byť prevažne jasno. V pondelok pri teplote do 26 a v utorok až do 31 stupňov Celzia. Už v utorok popoludní ale začne oblačnosti postupne pribúdať, čo sa prejaví následne v stredu aj vo forme zrážok, ktoré zo zamračenej oblohy počas dňa môžu spadnúť. Teploty v stredu i štvrtok stúpnu na maximálne 26 stupňov Celzia. V predposledný pracovný deň týždňa ešte treba počítať aj s výraznejšími zrážkami, ako v stredu, keď predpovedné moduly očakávajú aj búrky. Už v piatok ortuť v teplomeri opäť poskočí na maximá okolo 30 stupňov a aj keď budeme slnečné lúče vidieť omnoho viac než v predošlé dni, s možnosťou prehánok musíme ešte počítať aj v tento deň.

Potešujúce ale je, že víkend by mal byť prevažne jasný. Na výlety bude stvorená sobota, kedy by nemalo nad stredným Slovenskom zapršať a teplota sa v Banskej Bystrici vyšplhá na maximálne 32 stupňov Celzia. Obloha však nebude úplne čistá, a tak nemožno najmä popoludní vylúčiť prehánky prípadne búrku z tepla. Jej riziko je o ešte niečo vyššie v nedeľu.

Slnko v našom regióne vychádza v týchto dňoch pár minút po piatej hodine ráno a zapadá už okolo pol deviatej večer.