Chcete si ešte na strednom Slovensku užiť pri vode, opáliť sa, či inak si užiť tropické horúčavy? Dlho už neotáľajte. Práve 34. kalendárny týždeň môže byť posledný, počas ktorého si ešte viac dní užijeme teploty presahujúce počas dňa cez 30 stupňov Celzia.

Najteplejšími dňami budú pod Urpínom hneď pondelok a utorok. V úvodný deň nového týždňa by na oblohe nemal byť jediný obláčik a aj preto budú teplomery ukazovať až 32 stupňov Celzia. V utorok už síce na oblohe mráčiky môžu občas zatieniť Slnko, ale zrážky by hroziť nemali a teplota by sa mala vyšplhať až na 33 stupňov.

Maximálne denné teploty klesnú na hranicu tridsiatky od stredy, kedy začne pribúdať oblačnosti. K večeru by navyše mohlo v našich končinách i mierne spŕchnuť, možnosť búrok je potom predpokladaná na štvrtok, aj keď opäť pôjde o pomerne teplé a prevažne slnečné dni. Aj piatok bude ešte polooblačný pri maximálnej dennej teplote okolo tridsať stupňov, pričom rovnakú teplotu možno očakávať aj v sobotu a nedeľu. Zatiaľ čo v prvý deň víkendu by malo byť oblačnosti len minimum, v nedeľu jej začne pribúdať a možno očakávať i menšie prehánky, prípadne búrky.

Už od nasledujúceho týždňa ale dlhodobé počítačové predpovedné moduly predpokladajú pokles teploty na 25 stupňov s postupným klesaním počas zvyšku augusta a následne i septembra. Východ Slnka v týchto dňoch očakávajte v Banskej Bystrici okolo trištvrte na šesť ráno a jeho západ potom už okolo trištvrte na osem večer.