Aj tento piatok vám prinášame aktuálnu predpoveď počasia na dnešný večer a celý víkend. Sobota by mala byť daždivá, v nedeľu by malo zrážok ubudnúť, bude však chladno.

foto: robcubbon.com

Dnešný polooblačný až oblačný deň s teplotou 18 °C by mal vydržať bez zrážok až do noci, aj keď meteorológovia nevylučujú prehánky a slabé mrholenie. Práve v noci by sa mala pravdepodobnosť dažďa zvýšiť, pričom teplota vystúpi na 8 až 12 °C.

Sobota bude podľa dnešných prognóz horšia. Od juhozápadu k nám príde zväčšená oblačnosť, z ktorej pravdepodobne zaprší. Denná teplota sa bude pohybovať na úrovni tej dnešnej, v rozmedzí od 16 do  20 °C. S pribúdajúcimi hodinami by sa mala oblačnosť rozpustiť a v nedeľu by sme sa mali zobudiť do jasného rána. Netreba však zabúdať, že septembrové slnko nám už vzduch nedokáže otepliť tak, ako tomu bolo v lete. Denné teploty sa budú pohybovať v okolí 15 °C.

Treba mať na mysli, že leto už skončilo a to „babie“ je zatiaľ v nedohľadne. Preto doporučujeme zvoliť v nasledujúcich dňoch teplejšie oblečenie. Práve v tomto období máme totiž možnosť nielen v Banskobystrickom kraji evidovať rapídny nárast výskytu nádchy a chrípky.