Prietrže mračien, ktoré dnes pokryli celé územie našej krajiny, výrazne zmenia víkendové plány viacerých Banskobystričanov. Počasie by sa malo zlepšiť až v priebehu nedele, kedy sa pravdepodobnosť dažďa zníži na približne päťdesiat percent.

Predpoveď počasia na piatok a víkend nie je prívetivá. Na celý dnešný deň sú predpovedané silné dažde, miestami a hlavne k večeru búrky. V prípade, že sa chystáte záver pracovného týždňa osláviť niekde von, nezabudnite si zobrať dáždnik a teplo sa obliecť. Treba myslieť na to, že daždivé počasie môže ochladiť vzduch na približne 20 °C. Takéto teplotné výkyvy majú v letných mesiacoch často za následok zvýšenie výskytu prechladnutí.

V sobotu má búrok ubudnúť, no dažde budú pretrvávať. Predpovedaná teplota sa pohybuje okolo 23-25 °C. Víkendové plány mimo domova v prírode, výlety a iné “out-doorové” aktivity tak treba radšej preložiť na budúci týždeň.

Počasie sa začne zlepšovať až v nedeľu, kedy sú predpovedané už len prehánky a pravdepodobnosť dažďa sa značne zníži. Aj naďalej však netreba zabúdať na teplejšie oblečenie, v tento deň je predpovedaná teplota 22 °C.

Nech už ste mali plány na tento víkend akékoľvek, v prípade, že nechcete zmoknúť, ostaňte radšej doma. Milovníkom dažďa a búrok zase odporúčame teplé oblečenie a v prípade cestovania autom zvýšenú pozornosť na cestách.