V utorok dopoludnia navštívi česká hlava štátu v rámci návštevy Slovenska Banskú Bystricu.

Prezident Českej republiky, ale zároveň aj kontroverzná osobnosť a známy euroskeptik Václav Klaus, bude od pondelka do stredy na oficiálnej návšteve Slovenskej republiky. V pondelok má na programe stretnutia s prezidentom Ivanom Gašparovičom, premiérkou Ivetou Radičovou a predsedom parlamentu Richardom Sulíkom. Po stretnutiach s najvyššími ústavnými činiteľmi navštívi v utorok dopoludnia aj Banskú Bystricu a následne zavíta aj do lona Nízkych Tatier – na Tále.

Klaus, ktorý vládne pražškému hradu už druhé obdobie, príde pod Urpín v utorok krátko pred desiatou hodinou dopoludnia, aby vzdal hold obetiam SNP položením venca v Pamätníku SNP. Následne sa stretne s primátorom Petrom Gogolom, s ktorým si neskôr prezrie historické centrum Banskej Bystrice. Na Václava Klausa spolu s manželkou Líviou potom čaká obed s predsedom BBSK Vladimírom Maňkom, čím svoj program v Banskej  Bystrici ukončí.

Návšteva prezidenta našich západných susedov skončí v stredu dopoludnia odletom prezidentského páru s delegáciou z Letiska Sliač späť do Prahy.