Stredné Slovensko čaká počas nového týždňa typické leto pre naše zemepisné šírky. Teploty do tridsiatich stupňov Celzia a prevažne jasná obloha budú stvorené pre aktívne trávenie voľného času.

blesk bb rooseveltova nemocnica anton vik
Nebeské divadlo nad Banskou Bystricou minulý piatok.

Pondelok (12.8.) začne pomerne chladným ránom pri teplote okolo pätnásť stupňov, ale teplota sa počas dňa vyšplhá až ku 28 stupňom. Počas celého dňa bude prevažne jasno.

Utorok (13.8.) má byť výrazne oblačnejší s maximálnou dennou teplotou do 26 stupňov Celzia. Popoludní a večer sú očakávané dažďové zrážky, neskôr prípadne aj búrka.

Streda (14.8.) môže byť ešte ráno a dopoludnia zamračená, ale postupne sa obloha nad Banskou Bystricou vyjasní. Teplota vzduchu stúpne opäť k úrovni 26 stupňov Celzia v tieni. V skorých ranných hodinách ale počítajte s teplotou okolo 14 stupňov.

Štvrtok (15.8.) bude prevažne jasný, popoludní oblačnosť narastie. Zrážky ale očakávané nie sú a teplota vzduchu bude opäť do príjemných 26 stupňov Celzia.

Piatok (16.8.) by mal byť prevažne jasný až polooblačný. K večeru môže byť oblakov viac, pričom zrážky očakávané predbežne nie sú. Vzduch sa popoludní ohreje ku 27 stupňom.

Sobota (17.8.) má predbežne vylákať na kúpaliská teplotou vzduchu do 28 až 30 stupňov Celzia pri úplne jasnej oblohe.

Nedeľa (18.8.) už síce môže byť polooblačná, ale zrážky zatiaľ predpokladané nie sú a teplota sa udrží na maximách do 30 stupňov Celzia.