V stredu 21. septembra sa uskutoční piaty ročník konferencie Jump Slovensko – podujatia o ľuďoch a pre ľudí, ktorí robia niečo pre druhých. O svoje skúsenosti sa s účastníkmi podelia jedenásti pracovití optimisti z rôznych kútov Slovenska.

02_Jump Slovensko 2016 logoNa Jump sú pozvaní rečníci a rečníčky, ktorých skúsenosti a zážitky môžu inšpirovať ďalších k tomu, aby nečakali na zázrak a vzali veci do vlastných rúk. „Bojujeme proti apatii a frustrácii rozprávaním sa o pozoruhodných iniciatívach a dávame priestor tým, ktorí nielen frflú, ale menia svet od seba,“ približuje ciele podujatia Žofia Teplická, eventová manažérka z Neziskovej organizácie Voices, ktorá konferenciu pripravuje. Miroslava Dudášová a Tony Dúbravec založili združenie Mladá Sereď. Spolu s ďalšími šikovnými mladými z mesta a okolia bojujú s apatiou a neuspokojili sa s vetou: „V Seredi to nepôjde.“ Michaela Kučová je kultúrna organizátorka, ktorá rada na umenie pozerá, číta o ňom, debatuje a najmä ho šíri ďalej medzi ľudí. Pracuje v Nadácii otvorenej spoločnosti, kde sa okrem iného venuje organizovaniu série umeleckých zásahov proti neonacizmu a rasizmu s názvom Prechádzka.

Študent ekológie Martin Cero Cerovský si obľúbil Zvolenskú Slatinu natoľko, že sa ju snaží zmeniť na miesto, kde sa bude ľuďom dobre žiť. Stál pri zrode a uvádzal do života skautské centrum, dedinskú saunu a naposledy sa s kamarátmi pustil do obnovy starého židovského cintorína.

05_Jedna lektorka, traja lektori, šesť spíkreriek a päť spíkrov sa podelí o svoje skúsenosti a príbehy na Jump Slovensko 2016Dana Žilinčíková pracuje v Návrate v Banskej Bystrici a pomáha meniť náš systém ochrany detí na taký, aký deti potrebujú. Denne je oporou deťom, ktoré zažili opustenie, zanedbávanie a týranie a sú pod ochranou štátu. Presný program a viac rečníkov nájdete na oficiálnej stránke podujatia.

Keďže z podujatia bude priamy online prenos, pedagógovia viacerých stredných škôl pripravujú stretnutia, na ktorých budú časť programu sledovať so svojimi študentmi a študentkami. Získajú tak autentické podnety na diskusie, ktoré môžu pomôcť mladým ľuďom formovať postoje k sebe, druhým a svetu okolo seba. Jump Slovensko 2016 sa uskutoční v stredu 21. septembra v Cikkerovej sieni historickej Radnice v Banskej Bystrici.