Po domácej výhre nad lídrom zo Zvolena a následnej prehre v Košiciach sa banskobystrickí florbalisti predstavili v Turanoch, kde ich čakal súper zo Žiaru nad Hronom.

FPS Banská Bystrica vs. CVČ Žiar nad Hronom Pirátos 9:10 (2:3, 1:2, 6:5)

Zostava FPS Banská Bystrica: Kubala- Majer „C“, Patráš, Nožina, Gonda, Trudič, Judiak, Pardel, Kamas, Šatala, Prokop

Zostava CVC Žiar nad Hronom Pirátos: Regina- Bubniak „C“, Hužvár, Knopp, Sedliak, Daniel Blahyj, Dávid Blahyj, Václav, Kotian, Šuster

Florbal - II. liga muzov - FPS Banska Bystrica vs. CVC Ziar nad Hronom Piratos - 11.2.2017 - Banska Bystrica

Zápas sa niesol v priateľskom a športovom duchu, no vyhrať chceli obidve mužstvá. Po vyše dvoch minútach hry sa ako prví však trafili do čierneho hráči Žiaru nad Hronom, keď po peknej strele z ľavej strany Filipa Václava sa loptička dokotúľala až za brankára Kubalu. Vyrovnať sa Bystričanom podarilo až v desiatej minúte hry, keď sa presadil Pardel. O dve minúty na to ho napodobnil Nožina a Bystričania prvýkrát viedli. Vedenie však netrvalo dlho, keď už o necelú minútu vyrovnal Kotian, ktorý nahadzoval loptičku na bránu, no obranca Gonda si ju nešťastne zrazil do vlastnej brány. Oba celky chceli strhnúť výsledok na svoju stranu, no boli to práve hostia, ktorí udreli.  Necelú minútu pred koncom prvej tretiny sa trafil opäť Filip Václav. Do šatne tak Bystričania odchádzali s jednogólovým mankom.

V druhej tretine hry sa už po takmer 50 sekundách trafil Nožina a vyrovnal na 3:3. Druhá tretina patrila hosťom, keď po hrubých chybách v obrane a útoku sa postupne trafil Bubniak a o tri minúty na to Sedliak. Veľa šancí mali Bystričania vo zvyšnej časti tretiny, no dokázali spáliť aj nemožné alebo ich vychytal brankár hostí Regina. Stav 3:5 tak platil až do konca druhej časti.

Tretia dejstvo prinieslo mnoho pekných šancí na jednej aj druhej strane a množstvo gólov, takže diváci si mohli prísť na svoje. Bystričania v leteli do tretej tretiny ako vymenení, no boli to, žiaľ, hostia, ktorí zvyšovali na 3:6. Tretí gól v zápase trafil Filip Václav. Na 4:6 znižoval Andrej Judiak a následne Trudič peknou strelou znížil na 5:6. Už to vyzeralo, že sa zápas otočí v prospech výborne hrajúcej Bystrice. Hráči spod Urpína dobre napádali a bojovali s brankárom hostí, ktorý Žiarčanov držal nad vodou. Hostia však v priebehu troch minút dali štyri góly. Postupne sa trafili dvakrát Blahyj, Bubniak a na hrozivých 5:10 uzatváral Igor Kotian. Bystričania však zbrane nezložili a aktívnym napádaním a presnejšou muškou znížili v 15. minúte na 6:10 gólom Trudiča. V priebehu jednej minúty sa trafil trikrát najlepší hráč zápasu Nožina a upravil tak na 9:10. Banská Bystrica ešte v tridsať sekúnd pred záverečným hvizdom odvolala brankára. Šiesti hráči v poli však už nedokázali vyrovnať a Bystričania si tak si vezú prehru 9:10.