Florbalisti FPS Banská Bystrica vycestovali v sobotu 2. apríla do Čadce, kde si v stretnutí 2. ligy mužov Stred zmerali sily s rezervou domácich Devils. Bystričania uštedrili súperovi dvojciferný debakel, pričom vo svojich radoch našli aj 7-gólového strelca.

Na úvodný zápas Jozefa Patráša zo 6. minúty dokázali ešte domáci odpovedať v 14. minúte zásluhou Mihaldu. V druhej tretine však už Bystričania dominovali, keď po ďalších dvoch góloch Jozefa Patráša a presnom zásahu kapitána Samuela Zajaca vyhrávali v 29. minúte 1:4. B-tím Čadce síce v 33. minúte znížil na 2:4 gólom Hajduka, ale hráči FPS si prinavrátili 3-gólové vedenie druhou presnou koncovkou Zajaca. Banskobystrickí florbalisti v poslednej 20-minútovke ešte pridali, pričom aj naďalej bol pri chuti Jozef Patráš, ktorý pridal ďalšie 4 góly a celkovo tak v zápase skóroval 7-krát. Do listiny strelcov sa na strane hostí zapísal v tretej tretine aj Sebastián Mozola, na opačnej strane skóroval už len Hordynsky. Florbalisti Banskej Bystrice tak na ihrisku B-tímu Devils Čadca zvíťazili vysoko 3:10.

Oliver Lehocký, tréner FPS Banská Bystrica: „Do Čadce sme cestovali v počte deväť plus jedna, s malou dušičkou, že by sme mohli domácim zobrať nejaké body. Nakoniec sú z toho body tri, za ktoré som veľmi vďačný. Chalanov musím pochváliť, ukázali, že počet nie je dôležitý, a že keď si odhodlaný a poriadne zamakáš, tak sa výsledok dostaví. Zápas je za nami a my sa už sústredíme na ďalší zápas, ktorý nás čaká v nedeľu.“

Jozef Patráš, hráč FPS Banská Bystrica: „Aj napriek jednoznačnému výsledku si myslím, že zápas bol vyrovnaný. Hrali sme veľmi obetavo a zodpovedne v obrane. Rozhodujúce však bolo, že sme dokázali využiť šance a streliť viac gólov ako súper. Sedem strelených gólov ma určite teší, ale dôležitejšie je tímové víťazstvo a zisk troch bodov do tabuľky.“

2. liga mužov Stred – 14. kolo – sobota 02.04.2022 – Čadca

Devils Čadca B – FPS Banská Bystrica 3:10 (1:1, 1:4, 1:5)

Góly: 14. Mihalda (Kučák), 33. Hajduk (Michalina), 48. Hordynsky (Jarabica) – 6. J. Patráš, 21. J. Patráš (M. Patráš), 26. J. Patráš (M. Patráš), 28. Zajac (Mozola), 35. Zajac (Mozola), 42. J. Patráš (Zajac), 46. J. Patráš (Konôpka), 50. J. Patráš (Mozola), 53. Mozola (Zajac), 60. J. Patráš (Mozola)

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka – Glončák, M. Patráš, Konôpka, Mozola, Richter – J. Patráš, Siman, Šmigovský, Zajac (C). Tréner: O. Lehocký