Florbalisti FPS Banská Bystrica majú za sebou ďalšie dva zápasy v druhej najvyššej slovenskej súťaži, v ktorej sú nováčikom. Počas uplynulého víkendu pozbierali na palubovkách súperov prvé dve výhry v sezóne.

V sobotu výhra v Starej Ľubovni

V sobotu 17. septembra sa bystrickí florbalisti predstavili v Starej Ľubovni, kde inkasovali ako prví, no ešte do prvej prestávky otočili priebežný stav na 1:2 po zásahoch Martina Knoška a Jakuba Lukáča. V úvode druhej tretiny sa domácim podarilo dvomi gólmi prinavrátiť si vedenie. Bystričania sa však postarali o ďalší obrat v zápase, keď si do konca prostrednej časti hry gólmi Martina Siklenku, Sebastiána Mozolu a druhým zásahom Knoška vypracovali vedenie 3:5. V záverečnom dejstve hráči Starej Ľubovne strelili kontaktný gól, ale posledné slovo mal hráč hostí Lukáč, ktorý svojím druhým gólom v zápase upravil na konečných 4:6.

Martin Knoško, autor prvého gólu FPS v zápase v Starej Ľubovni: „Zápas s Ľubovňou bol náročný, keďže sme boli v menšom počte a súpera hnali dopredu diváci, ktorí sa postarali o skvelú atmosféru. Zápas nám vyšiel podľa našich predstáv, dokázali sme sa vyvarovať chybám, ktoré nás stáli body v úvodných vystúpeniach a po skvelom výkone sme si pripísali prvú výhru v sezóne. Som rád, že mi to tam padlo, ale viac ma teší výhra a dobrý tímový výkon. Myslím, že sa máme od čoho odraziť do ďalších kôl, ale stále je tam priestor na zlepšenie.“

1. liga mužov – 3. kolo – sobota 17.09.2022 – Stará Ľubovňa

Falcons Stará Ľubovňa – FPS Banská Bystrica 4:6 (1:2, 2:3, 1:1)

Góly: 15. Jakubčo (Koleno), 22. Roman (Babjarčík), 24. Živčák (Rusnaček), 45. Záleš (Letkovský) – 18. Knoško (Richter), 20. Lukáč (Richter), 26. Siklenka (Mozola), 32. Mozola (Siklenka), 39. Knoško (Lukáč), 47. Lukáč (Magyar)

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka – Glončák, Konôpka, Richter, M. Patráš – Mozola, Siklenka (C), Knoško, Lukáč, Magyar, J. Patráš
Vedúci mužstva: M. Siklenka

V nedeľu uspeli Bystričania rovnakým výsledkom v Žiline

Rovnakým výsledkom sa bystrickým florbalistom podarilo na druhý deň vyhrať aj v Žiline. V nedeľu proti domácej Juvente však skórovali ako prví a vedenie už nepustili. V 6. minúte sa strelecky presadili Matúš Magyar s Branislavom Sokirkom. Domáci do prvej prestávky zareagovali kontaktným gólom. V druhej 20-minútovke sa mužstvá striedali v prehováraní do výsledku. Žilinčania odpovedali na zásahy Jakuba Lukáča a Filipa Kochlicu kontaktnými gólmi. V závere druhej tretiny prinavrátil bystrickému FPS 2-gólové vedenie v presilovke svojím druhým presným zásahom Kochlica. V úvode tretieho dejstva Juventa opäť znížila na rozdiel jediného gólu, ale už zakrátko spečatil stav na konečných 4:6 Sokirka, ktorý sa zaradil medzi 2-gólových strelcov.

Filip Kochlica, strelec dvoch gólov FPS v zápase v Žiline: „Do prvej tretiny sme vstúpili výborne, darilo sa nám vytvárať si strelecké príležitosti, z ktorých sme strelili dva góly. V druhej tretine sme pokračovali v dobrom pohybe a z protiútokov sa nám podarilo streliť nejaké góly. Do tretej tretiny sme išli s tým, že nemôžeme súperovi darovať presilovky, aby sa nedostal do zápasu, čo sa nám nepodarilo. Našťastie sme z oslabovky neinkasovali, aj vďaka výbornému výkonu nášho brankára, a zápas sme dotiahli do víťazného konca.“

1. liga mužov – 4. kolo – nedeľa 18.09.2022 – Žilina

ŠK Juventa Žilina – FPS Banská Bystrica 4:6 (1:2, 2:3, 1:1)

Góly: 13. Bulej, 26. Šupola (Kubička), 36. Kubička (Imrišík), 51. Kubička (Imrišík) – 6. Magyar (J. Patráš), 6. Sokirka, 26. Lukáč (Knoško), 31. Kochlica (Sokirka), 40. Kochlica (Sokirka), 52. Sokirka (Siklenka)

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka – Dutka, Glončák, Konôpka, M. Patráš, Richter, Mozola – Knoško, Kochlica, Lehocký (C), Lukáč, Magyar, J. Patráš, Siklenka, Sokirka
Tréner: J. Lukáč