Florbalisti FPS Banská Bystrica sa v sobotu v Badíne postavili na tretí zápas štvrťfinálovej série play-off druhej najvyššej slovenskej súťaže. Víťazovi základnej časti z Detvy podľahli aj do tretice, a tak sa pre nich sezóna skončila.

Bystričania držali s Detvou krok len v prvej tretine. V 3. minúte išli do vedenia, keď sa po prihrávke Ondreja Potkányho presadil kapitán Oliver Lehocký. Hostia následne otočili na 1:3 a na rozdiel jediného gólu znižoval v 15. minúte Robert Richter, ktorému prihrával Peter Lakomčík. Vo zvyšných dvoch tretinách už bystrickí florbalisti neskórovali. Hráči Detvy urobili zo zápasu jasnú záležitosť a v najkratšom možnom čase postúpili do semifinále 1. ligy mužov.

Oliver Lehocký, kapitán FPS Banská Bystrica k zápasu: „Zápas sa vo vynikajúcej atmosfére začal pre nás priaznivo, keď sme otvorili skóre, ale súper ešte do prvej prestávky výsledok otočil a postupne ho v zápase navyšoval. My sme mali počas celého zápasu viaceré dobré šance, ale dobre chytajúci brankár plus dobre brániaci Detvania nám nedovolili sa gólovo chytiť. Prehra určite mrzí, ale ako nováčik sa nemáme za čo hanbiť proti tak kvalitnému súperovi. Mne neostáva nič iné, len tímu Detvy pogratulovať k víťazstvu v sérii a zároveň sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí na zápas prišli.“

Martin Siklenka, hráč FPS Banská Bystrica o sezóne: „Sezónu hodnotím pozitívne, nakoľko sme ako nováčik potrápili aj skúsené tímy, ktoré účinkujú v prvej mužskej florbalovej lige už dlhšiu dobu. V tíme máme prevažne mladých chalanov, ktorí prvú sezónu hrali prvú mužskú ligu, a tým pádom získali množstvo skúseností do budúcna, na čom môžeme ako tím stavať. V uplynulej sezóne sme odohrali dobré, ale aj zlé zápasy, z ktorých si musíme zobrať nedostatky a pracovať na nich, aby sme v budúcej sezóne zlepšili našu hru, či už individuálnu, alebo tímovú. Napriek prehre v štvrťfinále v sérií 0:3 na zápasy si osobne myslím, že sme ich herne dosť potrápili, aj keď výsledky tomu nenasvedčujú. Museli si siahnuť hlboko, aby nad nami vyhrali. Ďakujem hráčom, divákom a všetkým, ktorí sa podieľali na uplynulej sezóne, a dúfam, že to nadšenie z prvej ligy v Banskej Bystrici neopadne. Budeme sa snažiť dosiahnuť na vyššie umiestnenie v tabuľke.“

1. liga mužov – štvrťfinále play-off – 3. zápas – sobota 18.02.2023, 17.00 h – ŠH Badín

FPS Banská Bystrica – DTF team Detva 2:8 (2:3, 0:2, 0:3)

Góly (asistencie): 3. Lehocký (Potkány), 15. Richter (Lakomčík) – 6. Púpala (Kulich), 11. Ďurik (Strelec), 14. Sabo (Ivan), 23. Ďurik (Mikuš), 38. Sabo (Mikuš), 47. Izrael (Nôta), 58. Ďurik, 60. Strelec (Ďurik). Diváci: 105. Konečný stav série: 0:3.

Zostava FPS Banská Bystrica: Latka (Magna) – Siklenka, Konôpka, Dutka, Glončák, Štipák – Lehocký (C), J. Patráš, Potkány, Lakomčík, Lukáč, Magyar, Richter.