BT finalePod názvom Bystrické tóny odštartovala začiatkom marca tohto roku autorská a interpretačná súťaž pre hudobníkov, spevákov a autorov z celého Slovenska. No a prvý ročník celoslovenskej hudobnej súťaže Bystrické tóny už pozná svojich finalistov.

Vo verejnom finále, ktoré sa uskutoční v sobotu 21. septembra od 16. hodiny v banskobystrickom Klube 77, sa stretnú: Boom, Lenka Piešová & Band, Lavalier, Klady kľudu, Ján Svetlan Majerčík, Dorota Kluvalcová, Goodbye Guns, Stripless, Peacock ball, Poison Candy, Just, Fruit me lite, Humanoid, Haťo & Error a Polyphonix.

O víťazovi rozhodne porota v zložení: Lenka Dusilová, Martin Valihora, Oľga Záblacká, Janka Kozáková, Peter Dobrík, Roman „Galo“ Galvánek, Rastislav Škrinár a Atila Béreš.

Bystrické tóny sú autorská hudobná a interpretačná súťaž pre nádejných interpretov alebo skupiny bez obmedzenia žánru a veku. Víťaz získa zmluvu s hudobným vydavateľstvom PJ RECORDS na nahratie a vydanie singla (prípadne viacerých pesničiek podľa výsledkov finálového kola), ktorý oficiálne vyjde s ostatnými súťažiacimi na kompilačnom CD, ako aj nomináciu na známy festival na Slovensku.