V súčasnosti najúspešnejšia banskobystrická kapela, ktorej piesne pravidelne rotujú vo vysielaní slovenských rádií – Reunion, predstavila v týchto dňoch nový videoklip. Ten nakrúcali aj v priestoroch Kaštieľa Radvanských v Radvani.

Banskobystrická kapela Reunion, ktorej posledný singel Buď so mnou stále rotuje vo vysielaní FUN rádia, ale aj na Rádiu Slovensko či Rádiu VIVA prichádza s romantickou novinkou Prístav. Skladba podla kapely odzrkadľuje dnešnú dobu, kedy sú vzťahy medzi ľuďmi veľmi krehké a povrchné. A platí to nie len vo vzťahu muža a ženy, ale aj v priateľstvách a mnoho krát aj v rodinách.

Pieseň Prístav je rozhodne iná ako predchádzajúca tvorba kapely. „Myslíme si, že sme priniesli nový sound a v produkciách sme sa vyhrali s rôznymi modernými prvkami súčasnej svetovej hudby. Nechali sme veľký priestor elektronike, ale snažili sme sa zachovať tam aj kapelu, teda bicie, basa a gitary ako základ, ktorý tam musel byť,“ prilížil spevák Miňo, alias Milan Kováč.

Videoklip Prístav bol doposiaľ najkomplikovanejšiu výrobou v kariére kapely. Natáčalo sa niekoľko dní v Budapešti, na Liptovskej Mare, ale aj v Banskej Bystrici v Radvanskom kaštieli.

„Jednalo sa o výrobu s mnohopočetným štábom a natáčalo sa v zime, v teple, pri vode, a v európskej metropole. Veľká vďaka a obdiv preto patrí režisérovi Robovi Bošeľovi a celému štábu,“ doplnil Kováč.

V klipe si zahrala hlavnú rolu talentovaná banskobystrická herečka Ema Kristofová, ktorá je v rámci stredného Slovenska stále známejším menom.

Nový album To najlepšie z nás, súčasťou ktorého bude aj skladba Prístav kapela vydá vo februári budúceho roka.