V sobotu 7. októbra budú mať výnimočne povolený vstup do banskobystrickej Europy aj domáci miláčikovia v rámci podujatia s názvom Festival zvierat.

Už prvý ročník festivalu priniesol návštevníkom podujatia množstvo pekných zážitkov. Vďaka súťaži o najmilšie a najexotickejšie zvieratko mesta sa Europa SC zaplnila milovníkmi zvierat, ktorí prišli zabojovať o víťazstvo napríklad aj s hadom, leguánom, či chameleónom. Súťaž prebehne v nákupnom centre aj tento rok. Pre prihlásenie je potrebné splniť niekoľko podmienok. Festivalu zvierat sa zúčastní aj odborník, ktorý bude kontrolovať zvieracie preukazy psov a mačiek. Bez tohto dokladu nebude možné zvieratko prihlásiť do súťaže.

Hľadanie najmilšieho a najexotickejšieho zvieratka prebehne opäť až v štyroch kategóriách. ,,Pre tých záujemcov, ktorí budú chcieť prihlásiť do súťaže svojho psíka, máme pripravené kategórie malý a veľký pes. Pokiaľ máte doma iné zvieratko, je možné prihlásiť ho do súťaže v rámci kategórie hlodavce, do ktorej spadajú napríklad zajace, morské prasiatka, ježkovia, či iné zvieratá. Ak chcete do súťaže prihlásiť mačku, prípadne vtáka a hada, zaradíme ich do kategórie ostatných zvierat,“ vysvetľuje Viktor Maceják, Marketing manager Europa SC.

Registrácia zvieratiek prebieha už teraz online na stránke podujatia alebo na mieste konania akcie od 14.00 hod. Program druhého ročníka Festivalu zvierat štartuje o 15-tej hodine. ,,Okrem súťaží sa môžu nadšenci psov, mačiek a iných zvierat tešiť aj na diskusiu o tom, prečo je dobré adoptovať zvieratko. Prednáška prebehne v spolupráci s organizáciou Zvierací ombudsman, ktorá sa dlhé roky snaží o zjednotenie útulkov pre týrané zvieratá,“ dopĺňa Viktor  Maceják. Návštevníci festivalu sa navyše môžu tešiť aj na dog dancing, a zatancovať si tak so svojim štvornohým miláčikom aj oni. Moderátorom podujatia bude Richard Vrablec.