Slovan berie juniorské finále vážne. Vyvrcholenie play-off sa odohrá v Slovnaft Aréne, ktorá celú sezónu nasávala atmosféru KHL. Bratislavský tím posilní trojica hráčov so skúsenosťami z Kontinentálnej ligy.

junioriPo vypadnutí seniorského tímu HC’05 Banská Bystrica v play-off Tipsport Extraligy sa pozornosť upriamila na juniorov, ktorí už zajtra zabojujú vo finále proti Slovanu Bratislava o majstrovský titul. Banskobystričania vo štvrťfinále vyradili Spišskú Novú Ves a v semifinále Košice, čím potvrdili svoje vynikajúce výsledky zo základnej časti, kde skončili druhí za Slovanom.

Bratislavčania pristúpili k juniorskému finále vážne a zápasy sa odohrajú v Slovnaft Aréne, ktorá bola dejiskom Majstrovstiev sveta v roku 2011 a túto sezónu hostila zápasy Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Slovanisti sa netaja túžbou prekonať divácky rekord juniorskej ligy zo sezóny 2005/2006, kedy v Košiciach prišlo na finále s Trenčínom 2450 divákov.

HC Slovan navyše posilní trojica hráčov, ktorí počas sezóny štartovali v drese seniorov a majú skúsenosti s KHL. Pre Marka Daňa a Tomáša Mikúša pôjde vôbec o prvé zápasy v drese juniorov, obranca Luža odohral v juniorke 12 zápasov.

Hokejisti spod Urpína disponujú taktiež niekoľkými menami, ktoré si vyskúšali seniorský hokej v slovenskej Extralige – Melkumjan (6 štartov), Šeliga (1), Hlinka (25), M. Majling (1), Šimun (27), Valent (1), Rosandič (6). Mužstvo môžu posilniť aj ďalšie stabilné tváre áčka – Mário Lunter a Jakub Predajniansky. Oporou v bráne by mal byť Košarišťan, ktorý okúsil atmosféru Tipsport Extraligy.

Vzájomná bilancia hovorí v prospech HC’05. Zo štyroch vzájomných zápasov vyhrali Banskobystričania tri, jeden prehrali. Dvakrát sa tešili „barani“ na ľade Slovana po výsledkoch 4:3sn a 2:0, raz doma po výhre 3:2sn. Bystričania doma raz prehrali pomerom 2:3.

Finálová séria odštartuje na ľade Slovana už zajtra o 17:00 (streda 20. marca), pokračuje sa vo štvrtok v rovnakom čase znovu v Slovnaft Aréne. V domácom prostredí sa Banskobystričania predstavia v nedeľu o 14:00. Hrá sa na tri víťazné zápasy.

Akokoľvek finále dopadne, pre mládežnícky hokej v Banskej Bystrici je to druhý rok po sebe výrazný úspech. V minulej sezóne skončili juniori po výhre nad Nitrou tretí a získali bronzové medaily.