Rázny skok v teplotách, ktorý začal už v nedeľu, naznačil priebeh počasia nasledujúcich dní. Aj keď počas týždňa bude zrážok menej, teplomery v Banskej Bystrici zrejme neukážu viac, než trinásť stupňov Celzia.

Po ešte mierne daždivej noci bude pondelok prevažne jasný a bez zrážok, ale s pomerne silným nárazovým vetrom. Maximálna denná teplota sa vyšplhá len na 12 stupňov Celzia. V utorok bude najmä dopoludnia oblačnosti viac, ale zapršať by z nej na strednom Slovensku nemalo a teplota bude približne rovnaká, ako v úvodný deň týždňa. Obdobný charakter počasia musíme očakávať aj v stredu, kedy bude pre zmenu obloha jasnejšia dopoludnia a popoludní sa slnečné lúče skryjú poza zvýšenú oblačnosť. Maximálna denná teplota okolo 13 stupňov Celzia, ktorú by mali teplomery ukázať aj vo štvrtok, bude v dni nadchádzajúceho týždňa skutočne len krátkodobým maximom, pretože po väčšinu dňa bude teplota len okolo ôsmych stupňov Celzia. Predposledný deň pracovného týždňa bude pritom opäť polooblačný. Piatok prinesie pri mierne nižších teplotách výrazne vyššiu oblačnosť, z ktorej by mohlo popoludní aj zapršať. Víkend  prinesie teploty na maxime okolo jedenásť stupňov Celzia, ale vyššiu oblačnosť. Už v sobotu popoludní a rovnako i počas nedele preto predpovedné moduly meteorologických serverov predpovedajú i výraznejšie zrážky. Nedeľňajšie popoludnie by už ale malo byť prevažne jasné a bez zrážok.

Dni sa skracujú závratnou rýchlosťou, keďže v našich končinách Slnko vychádza až krátko pred siedmou ráno a zapadá už pred šiestou hodinou podvečer.