Už 23. októbra sa v priestoroch komunitno-coworkingového centra 365.labb uskutoční pop-up bazár, ktorý nesie rozprávkový názov Alica v ríši svetrov. Podujatia sa môžu zúčastniť nielen predajcovia, ale aj tí, ktorí si radi zaobstarajú nový kúsok do svojho šatníka v zmysle pomalej módy.

Blížiaca sa sobota bude patriť oblečeniu a doplnkom “z druhej ruky”. Priestory 365.labbu budú pre verejnosť prístupné od 10.00 h do 15.00 h. Okrem bazáru oblečenia je pre návštevníkov otvorená aj príjemná kaviareň 365.café a pripravené bude i premietanie dokumentárneho filmu o realite módneho priemyslu, The True Cost.

“Ak by ste radi predali svoje kúsky, ktoré už nenosíte, ale sú v tak dobrom stave, že vám ich je ľúto vyhodiť alebo sa ich len tak zbaviť, môžete sa dopredu zaregistrovať a za rozumnú sumu ich posunúť niekomu na pop-upe, kto im dá druhú šancu na život vo svojom šatníku,” upresňuje myšlienku pop-up bazáru jeho organizátorka Melinda Astrabová.

Koncept je jednoduchý – každý predajca si donesie vlastné kúsky a každý z nich označí cenovkou. “Vstup na toto podujatie pre predajcov je 10 EUR, v ktorom je zahrnuté miesto predaja, štender i malé občerstvenie v kaviarni. Všetko, čo si na predaji človek zarobí, si samozrejme necháva. Pri dobre zvolených kúskoch sa tak môže vstupný poplatok vrátiť niekoľkonásobne,” upresňuje Melinda Astrabová. Návštevníci, ktorí prídu nakupovať, majú vstup na pop-up bazár voľný. Registrovať sa ako predajca je potrebné vopred kliknutím na tento odkaz.

“Alenka v ríši svetrov je metafora k našim preplneným šatníkom, v ktorých sa občas cítime stratení. Preto je dobré raz za čas si kompletne celú skriňu vytiahnuť von, rozložiť kúsky pred seba a kritickým okom pozrieť na všetky tie šaty, nohavice, tričká, svetre či sukne, na ktoré sme už aj zabudli. A možno niekde v hlbinách police alebo šuflíka dokonca nájdeme, čo potrebujeme,” vysvetľuje myšlienku pomalej módy Melinda Astrabová.

Spoluorganizátorom podujatia je 365.labb, coworkingové komunitné centrum, ktoré má slúžiť v prospech mesta Banská Bystrica a podporovať komunitné žitie jeho obyvateľov. Je priestorom pre širokú škálu podujatí a aktivít od vzdelávania, networkingu, koncertov až po výstavu.