Simultánky. Tak znie názov nového albumu od Juraja Haška a Petra Šranka. Na albume sa okrem tejto skvelej dvojice predstavia aj ďalší štyria hudobníci. Štefan Szabó, Martin Huba, Matúš Uhliarik a Patrik Gebe. 

Prvé CD obsahuje „bežné“ piesne. Skladba ako Predsavzatia s humorom a zároveň veľkou dávkou reality opisujú mániu začínať nový život zoznamom, na ktorom sú najčastejšie slová schudnem, zmúdriem, omladnem, prestanem fajčiť. Chlapčenské slzy sú nazeraním do duše chlapcov a mužov, ktorí často nevedia, čo s tou slanou vodou robiť. Storočná láska je o láske, ktorá na nás udrie raz za život ako storočná voda na hrádze a priehrady. Spolu trinásť piesní, v ktorých sa možno dozviete, ako vyzerá srdce zaľúbených v reze, kedy žena lapá po vzdychu či v akom uhle sa skrýva múdrosť starých pák.

Druhé bonusové CD zhudobnili štyria odlišní muzikanti, Szabó, Huba, Uhliarik a Gebe. Dokázali, že voľná, veršová poézia a hudba nemusia vždy pôsobiť ako recitačné pásmo na školskej besiedke. Keď sa do toho oprú správni muzikanti, poslucháči môžu očakávať rockový nárez aj vokálne hýrenie.

Tento projekt, ponúka možnosť si poriadne zaplávať a ponoriť sa do hĺbky. Tam čaká spojenie týchto dvoch CD. Každá pieseň z prvého albumu má párovú pieseň na druhom. Sú previazané spoločnou témou, niektorými slovami, sloganmi. Jedna je zhudobnenou básňou, druhá zhudobneným textom, ktorý z tejto básne vznikol.

K vychutnaniu si projektu výrazne pomáha aj nezvyklo veľkorysý booklet – vo forme knihy v tvrdej väzbe. V ňom sú na dvojstranách vo forme simultánneho čítania texty párových piesní so zvýraznenými spoločnými prvkami. Možnosť ich porovnávania pomáha uvedomiť si hudobné aj textárske fígle, ktoré inak zostávajú skryté. Tento formát bookletu sa volá digibook a poznajú ho najmä zberatelia exkluzívnych vydaní filmov na diskoch. Digibook ilustroval renomovaný výtvarník Fero Lipták.

Viac infomácií o autoroch nájdete na stránkach jurajhasko.sk a petersrank.sk.