Finále najvyššej hokejbalovej ligy je na konci. Eagles Banská Bystrica zvíťazil v rozhodujúcom stretnutí nad Bukovinkou Zvolen a tretíkrát v rade získal titul majstra 1. Slovenskej hokejbalovej ligy – Stred.

Základ úspechu postavili Banskobystričania už v prvej tretine. V tretej minúte Eagles dobre zahrali početnú výhodu, nie príliš prudkú strelu od modrej brankár Zvolena nevidel a loptička skončila za jeho chrbtom. Bukovinka mohla vyrovnať, no pokus z piatej minúty skončil iba na žŕdke. Keď hráči Eagles zvýšili na 2:0, Bukovinka musela zlepšiť aktivitu a vybojovala si presilovú hru. Opäť jej však chýbalo šťastie, najmä pri šanci Havrana, ktorý zo vzduchu netrafil odkrytú bránku. Druhú tretinu otvárali Zvolenčania znovu v početnej prevahe, no gólovo sa presadili až v šiestej minúte. Autorom presného zásahu od modrej čiary bol Lvomský. O niekoľko sekúnd už bolo vyrovnané a začínalo sa od začiatku. Bukovinka bola na koni a opäť si vypracovala presilovú hru, gólu sa však nedočkala. Do vedenia ju mohol dostať v tretej časti hry Alakša, no krásnemu prieniku po ľavom krídle cez dvoch hráčov chýbalo iba lepšie zakončenie. V polovici tretej tretiny vyhrali Banskobystričania vhadzovanie v útočnom pásme a rýchla strela od Krajča poslala Eagles znovu do vedenia. Bukovinka sa v závere pokúsila o hru bez brankára a vypracovala si niekoľko príležitostí, no vyrovnať sa jej už nepodarilo. Eagles sa tak po víťazstve 3:2 tešia z ďalšieho ligového triumfu. Dlhodobo dominujú najvyššej hokejbalovej lige, keď z ostatných šiestich ročníkov získali štyrikrát majstrovský titul a dvakrát skončili na druhom mieste.

Po zápase prišlo na rad oceňovanie mužstiev i jednotlivcov. Porazený finalista zo Zvolena dominoval vo všetkých individuálnych kategóriách, keď najlepším brankárom sezóny sa stal Vladimír Schmidt, najviac prihrávok si pripísal Peter Gallo a najlepším strelcom i víťazom kanadského bodovania v sezóne je Norbert Mozolány.

Ďalšia hokejbalová sezóna je teda za nami. Nasledujúci ročník prinesie zrejme niekoľko zmien. Po dlhých rokoch odchádza z funkcie predsedu Banskobystrickej hokejbalovej únie Andrej Nemček a nájsť adekvátnu náhradu bude určite veľmi ťažké. BBonline.sk vám však aj naďalej bude prinášať aktuality a reportáže z jednotlivých kôl hokejbalových líg Banskobystrickej hokejbalovej únie.