drinky cocktejlyNielen ľudia, pamiatky, ale aj jedlo a pitie môžu byť poznávacím znakom mesta. Už na konci júna sa budú snažiť barmani banskobystrických podnikov pripraviť jedinečný koktejl príznačný pre Banskú Bystricu.

Banskobystrický Cech hostinských pripravuje ďalšie podujatie, ktoré oživí Námestie SNP. Na terase Leroy Bar & Café budú v sobotu 28. júna od 18-tej hodiny súťažiť barmani z banskobystrických prevádzok a barmani pochádzajúci z Banskej Bystrice. Ich úlohou bude pripraviť kokteil, ktorý sa bude skladať maximálne zo siedmich zložiek, pričom minimálne jedna musí byť lokálna a charakteristická pre Banskú Bystricu. Vo svojom aktuálnom vydaní o tom informujú Radničné noviny mesta.

Cieľom organizátorov z banskobystrických podnikov je vytvorenie nového lokálneho produktu. Za príklad pritom dávajú kokteil Hurricane, ktorý je charakteristický pre New Orleans. Víťazný koktejl zostane v nasledujúcich rokoch rovnaký a v ďalších ročníkoch súťaže budú barmani súťažiť v jeho čo najlepšej príprave len s variáciami a inováciami. Okrem oficiálneho koktejlu pre Banskú Bystricu, budú barmani súťažiť aj o najlepšiu limonádu roka.