V sobotu v skorých ranných hodinách zaútočil 20-ročný muž z Vlkanovej nožom na zamestnankyňu bistra na Dolnej ulici v Banskej Bystrici. Polícia muža zadržala a hrozí mu desať rokov väzenia.

Mladá žena po útoku nožom utrpela ťažké zranenia

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici obvinil 20-ročného muža z Vlkanovej zo zločinu ublíženia na zdraví spáchaný v štádiu pokusu a z prečinu výtržníctva.

V sobotu (1.12.) v noci okolo 1.30 hod, vošiel do bistra na Dolnej ulici v Banskej Bystrici, kde bez udania dôvodu svojim agresívnym a hlučným správaním vyvolal verbálnu hádku so zákazníkmi a personálom, na čo bol z prevádzky bistra vyvedený von na ulicu. Následne na bistre zamkli dvere, do ktorých búchal a kopal a snažil sa dostať do vnútra. Keď sa mu to nepodarilo, pred bistrom sa po fyzickom naťahovaní s ďalším mužom, ktorému vzal lovecký nôž, opäť vrátil pred dvere bistra, aby sa dostal do vnútra. Keďže dvere boli stále zamknuté, prepichol pravú prednú pneumatiku na tam zaparkovanom vozidle Renault Clio.

Následne týmto nožom zaútočil na 31-ročnú zamestnankyňu bistra, ktorá vyšla von. Jedenkrát ju zasiahol loveckým nožom do tváre. Spôsobil jej bodnú ranu na líci a poranenie ústnej dutiny, pričom jej vylomil zub, pri útoku utrpela ťažké zranenia s dobou liečenia viac ako 42 dní.

Podozrivého muža polícia zadržala, po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V nedeľu (2.12.) sudca Okresného súdu v Banskej Bystrici vzal obvineného do väzby. Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.