Volejbalistky VK Pirane Brusno odohrali v sobotu 5. februára v Komárne semifinále Niké Slovenského pohára žien, v ktorom uhrali proti družstvu Volley project UKF Nitra jeden set. Brusnianky tak do vytúženého finále nepostúpili.

Nitranky si v priebehu prvého setu postupne vypracovali vedenie 13 – 7. Piraňám sa následne podarilo ukrojiť z náskoku súpera 4 víťaznými loptami v rade, no hráčky nitrianskej UKF odpovedali sériou 8 bodov, po ktorej viedli už 21 – 11. Krátko na to platil stav 23 – 13 a zdalo sa, že Nitranky vyhrajú prvý set hladko. Brusnianky však následne najmä smečmi Sáry Dlhošovej a Lenky Kvasnovej, ako aj a esami Michaely Kánovej znížili na 24 – 21. Aktuálne druhý tím tabuľky ženskej extraligy už ale svoj tretí setbal využil.

Druhý set sa niesol od úvodu v réžii družstva Nitry, ktoré si vypracovalo náskok na úrovni 5 bodov. Piraňám sa dvakrát podarilo znížiť na rozdiel 3 bodov, no hráčky UKF Nitra si dokázali zakaždým prinavrátiť výraznejšie vedenie a druhé dejstvo ovládli v pomere 25 – 18. Volejbalistky Brusna ale nezložili zbrane, keď v treťom sete od jeho úvodu prevažne vyhrávali. Nitranky síce vyrovnali na 16 – 16 aj 18 – 18 a nachvíľu aj viedli (21 – 20), no Pirane zvládli koncovku tretieho setu lepšie a znížili stav setov na 2:1.

Štvrtý set Brusniankam nevyšiel. V jeho úvode sa ešte držali so súperkami na kontakt, ale Nitranky čím ďalej tým viac dominovali a spečatili postup do finále Slovenského pohára, keď štvrtý set vyhrali jednoznačne 25 – 11. Na strane UKF sa v útoku najviac darilo Romane Hudecovej, ktorá získala pre svoj tím 18 bodov, pričom sa predviedla 12 úspešnými smečmi a bola vyhlásená aj za hráčku zápasu nitrianskeho tímu. Spomedzi Piraní bodovala najviac Sára Dlhošová, ktorá získala pre Brusno 13 bodov, z toho 11 po úspešných smečoch. Dvojciferný počet získaných bodov si pripísala aj Venezuelčanka Johenlis Belisario (11) a mládežnícka reprezentantka Michaela Kánová (10).

Kristian Michailov, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Musím pogratulovať Nitre k víťazstvu. Ukázali kvalitu a herne nás prevýšili. Sme sklamaní, lebo sme sa na tento zápas dôkladne pripravovali a chceli sme v ňom uspieť. Žiaľ, v Slovenskom pohári sme vypadli a musíme sa sústrediť na ďalší vrchol sezóny, ktorým je play-off.“

Lenka Kvasnová, univerzálka VK Pirane Brusno pre BBonline.sk: „Mám pocit, že sme sa trochu zľakli. Musíme ten strach minimalizovať ako to najviac pôjde. Vyhrali sme nad každým jedným tímom v tejto lige, to o niečom svedčí. Verím v nás, že môžeme dosiahnuť cieľ, ktorý sme si stanovili na začiatku sezóny. Tak, teraz je ten správny čas to ukázať. Verím v nás.“

František Bočkay, tréner Volley project UKF pre svf.sk: „Nebol to ľahký zápas, lebo súperky v treťom sete zvíťazili a duel sa mohol skončiť akokoľvek. Našťastie sme zabrali ako tím, za čo som veľmi rád a vyhrali sme. V Slovenskom pohári sme na polceste za našim cieľom. Chcem s tímom vyhrať pohár pre Nitru, pre fanúšikov, pre skvelých funkcionárov, ktorí čakajú na trofej už veľmi dlho a rovnako aj pre manželku Eriku, ktorá tento týždeň porodila nášho syna Maxa.“

Niké Slovenský pohár žien – semifinále  – sobota 05. 02. 2022 – Komárno

Volley project UKF Nitra – VK Pirane Brusno 3:1

Sety: 25 – 21, 25 – 18, 23 – 25, 25 – 11. Rozhodovali: Kováč a Szász. Diváci: 100

Zostava UKF Nitra a body: Bodnárová 16, Silva 10, Krajčírová 6, Hudecová 18, Dias Godoi 14, da Mata 5, liberka: Španková (Konárová 2, Laučíková 0). Tréner: F. Bočkay

Zostava VK Pirane Brusno a body: Kvasnová 3, S. Dlhošová 13, Nikić 9, Montero 1, Belisario 11, Podhradská 5, liberky: Sujová a T. Dlhošová (Vrabcová 0, Kánová 10, S. Kováčová 0). Tréner: K. Michailov

Hráčky zápasu: Romana Hudecová (Volley project UKF Nitra) – Michaela Kánová (VK Pirane Brusno)

Analýza bodov: Útoky: 47 – 37. Esá: 15 – 9. Bloky: 9 – 6. Chyby súpera: 27 – 23.

Volejbalistky VK Pirane Brusno sa najbližšie predstavia v nedeľu 13. februára o 16.00 h v rámci 4. kola nadstavby o 1. až 4. miesto v Niké Extralige žien na domácej palubovke v Slovenskej Ľupči proti Slávii Bratislava.