Volejbalistky VK Pirane Brusno vycestovali v sobotu 15. januára na prvý zápas nadstavbovej časti o 1. až 4. miesto v Niké Extralige žien na palubovku majstra z Bratislavy. Z duelu, v ktorom Pirane podľahli domácej Slávii, vám prinášame aj pozápasové vyjadrenia.

Prvý set priniesol spočiatku vyrovnaný priebeh, až si Slávia vypracovala sériou 6 bodov dôležitý náskok (10 – 4). Piraňám sa síce podarilo v ďalšom priebehu vyrovnať na 14 – 14, no Bratislavčanky mali potom opäť navrch, vďaka čomu viedli 20 – 15. Volejbalistky Brusna opäť zdramatizovali priebeh setu 4 bodmi v rade, ale v koncovke prvého dejstva už hráčky Slávie uspeli a dostali sa do vedenia 1:0 na sety.

Do druhého setu vstúpilo lepšie hosťujúce družstvo, ktoré si najmä vďaka dobrým smečom vybojovalo vedenie 5 – 10. Pirane sa držali vo vedení až do stavu 15 – 15. Od tohto momentu mali navrch domáce volejbalistky, ktoré viedli 20 – 16 aj 24 – 21. Brusnianky následne odvrátili až 4 setbaly súpera a po chybách domácich v útoku vyrovnali stav setov na 1:1.

V dôležitom treťom sete sa obe družstvá striedali vo vedení. Od stavu 15 – 15 uspeli hráčky Slávie v 5 zo 6 nasledujúcich výmen, vďaka čomu boli za stavu 20 – 16 bližšie k zisku setu. Pirane sa v koncovke tretieho setu priblížili domácim najviac na rozdiel 2 bodov a hoci prvý setbal domácich odvrátili, do vedenia 2:1 na sety sa dostala Slávia. Vo štvrtom sete už diváci sledovali dominanciu bratislavského tímu, pričom rozhodujúca bola pasáž od stavu 17 – 13, v ktorej volejbalistky Slávie zaznamenali 6 víťazných lôpt v rade a potom už dotiahli zápas do víťazného konca.

Na domácej strane sa presadzovalo najmä duo Alexandra Fričová – Darja Doluda, keď sa tieto hráčky postarali spolu o 39 bodov domáceho družstva. Na strane Piraní odohrala výborný zápas Lenka Kvasnová, ktorá získala pre svoj tím 16 bodov, z toho 15 tvorili úspešné smeče.

Kristian Michailov, tréner VK Pirane Brusno: „Nanešťastie sme nedokázali predviesť na ihrisku to, čo dokážeme a tým pádom sme si nezaslúžili vyhrať. Každopádne, chcel by som vyzdvihnúť našu najlepšiu hráčku, univerzálku Lenku Kvasnovú, ktorá hrala neskutočný zápas a dúfam, že takýto výkon si prenesie aj do ďalších duelov. Stále máme na čom pracovať a musíme zastabilizovať našu výkonnosť.“

Lenka Kvasnová, univerzálka a hráčka zápasu VK Pirane Brusno: „Vedeli sme, že zápas so Sláviou bude ťažký. Išli sme do toho naplno, no žiaľ, Slávia hrala lepšie ako my. Bolo tam veľa negatívnych chýb a pokazených podaní na našej strane. Aj napriek tomu, že sme boli takticky pripravené na sto percent, nepodarilo sa nám zobrať z Bratislavy tri body. Prehra mrzí, no musíme sa sústrediť na ďalšie ťažké zápasy, ktoré nás čakajú v najbližších týždňoch. Teším sa na domáce zápasy, ktoré budú opäť zaplnené divákmi.“

Michaela Kánová, smečiarka VK Pirane Brusno: „Už od prvého setu sme mali striedavý výkon a v dôležitých momentoch nám odišiel príjem a útok, no na konci druhého setu sme to ešte víťazne dobojovali. Potom už to bolo z našej strany opäť neisté.“

Timea Sujová, liberka VK Pirane Brusno: „Dnešný zápas nám bohužiaľ nevyšiel podľa predstáv. Aj napriek precíznej príprave, sme nedokázali dodržať taktické pokyny a nakopili sme počas zápasu množstvo chýb, ktoré rozhodli o našom neúspechu. Pokúsime sa z toho poučiť do ďalších zápasov. Čaká nás veľa roboty. Veľká vďaka patrí fanúšikom, ktorí nám vytvorili domáce prostredie a veľmi si vážime ich podporu.“

Michal Matušov, tréner VK Slávia EU Bratislava pre svf.sk: „Som veľmi rád, že sme nasadli späť na vlak v smere, ktorým chceme ísť a s dobrým lístkom v ruke. Hrali sme disciplinovane a splnili sme zadané témy v útočnej, ako aj obrannej fáze hry. Ak by som mal menovať MVP, adeptiek by bolo viac. Dobrý zápas, možno jeden z najlepších, odohrala Miška Páneková, ale kľúčom v mojich očiach bola nahrávačka Abby. Hrali sme veľmi jednoducho, no efektívne s využitím slabín súpera, čo stačilo na kolektívne víťazstvo. Dobrú robotu odviedol celý realizačný tím v komplikovanom týždni z hľadiska tréningových priestorov, čo sa nám pozitívne vrátilo.“

Niké Extraliga ženy – nadstavba o 1. až 4. miesto- 1. kolo – sobota 15. 1. 2022 – Bratislava

VK Slávia EU Bratislava – VK Pirane Brusno 3:1

Sety: 25 – 20, 25 – 27, 25 – 22, 25 – 16. Rozhodovali: Sarka a Moravčík.

Zostava VK Slávia EU Bratislava a body: Spratt 11, Doluda 19, Piatukhova 9, Hašková 8, Fričová 20, Páneková 6, liberka: Magdinová (Földesiová 0, Košíková 0, Kucserová 1). Tréner: M. Matušov.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Belisario 12, Podhradská 7, Kvasnová 16, S. Dlhošová 7, Nikić 7, Montero 4, liberka: Sujová (Vrabcová 1, Kánová 4). Tréner: K. Michailov.

Hráčky zápasu: Abby Spratt (VK Slávia EU Bratislava) – Lenka Kvasnová (VK Pirane Brusno)

Analýza bodov: Útoky: 52 – 44. Esá: 10 – 9. Bloky: 12 – 5. Chyby súpera: 26 – 27.

Aktuálnu tabuľku Niké extraligy žien nájdete tu. Volejbalistky VK Pirane Brusno sa najbližšie predstavia v sobotu 22. januára od 18.00 h v rámci 2. kola nadstavby o 1. až 4. miesto v Niké Extralige žien na palubovke Nového Mesta nad Váhom.