V uplynulú sobotu 2.februára sa v Brezne odohralo finále halového turnaja dospelých O pohár predsedu ObFZ Banská Bystrica. Prebojovalo sa naň sedem mužstiev, ktoré bojovali o celkový triumf.

Ešte pred samotným finále sa odohrali kvalifikačné turnaje banskobystrickej a breznianskej skupiny, o ktorých ste sa mohli dočítať v našom článku. Na finálovom turnaji si to proti sebe rozdali mužstvá Brezna, Valaskej, Harmanca, Hronca, Polomky, Riečky a Malachova. Práve posledný menovaný Malachov zvíťazil v banskobystrickej skupine, ale na finálovom turnaji obsadil až posledné miesto. Z bystrickej skupiny sa najviac darilo Harmancu, ktorý sa umiestnil na bronzovej pozícii.

V systéme každý s každým sa najlepšie darilo Breznu. Brezňania stratili body len s druhou Valaskou, a celkovo získali 16 bodov. Počas celého turnaja inkasovali len trikrát, a strelili 18 gólov, z ktorých vsietil polovicu najlepší strelec turnaja Oliver Trajteľ. Po záverečnom hvizde predseda zväzu Ľubomír Samotný vyhodnotil turnaj a odovzdal ceny pre prvé tri miesta. Boli udelené aj individuálne ocenenia a to za najlepšieho strelca turnaja, ktorým sa stal spomínaný hráč Brezna Oliver Trajteľ. Najlepším hráčom turnaja sa stal Róbert Nikel z Valaskej a za najlepšieho brankára bol vyhlásený Lukáš Gregor z družstva Harmanca.

Tabuľka

1. Fk Brezno
2. Valaská
3. Harmanec
4. Hronec
5. Polomka
6. Riečka
7. Malachov