Primátorovi Gogolovi sa zdá požiadavka vysoká. Novanský, konateľ BPM, tvrdí, že pokrýva iba potrebné náklady.

Bytový podnik mesta (BPM) požaduje na prevádzku plavárne, ktorú spravuje, dotáciu 540 000 eur ročne (bez DPH). Primátorovi Petrovi Gogolovi sa táto požiadavka nezdá primeraná. “Hovoril som s primátorom Martina, kde spoločnosť, ktorá prevádzkuje plaváreň, dostáva výrazne nižšiu dotáciu. Musíme sa dohodnúť, lebo rozpočet nie je bezodný a my by sme boli veľmi radi, keby sme mohli podporiť aj mládežnícky šport, či budovanie cyklotrás. Nemôžu ísť všetky prostriedky do fungovania plavárne,” povedal na stredajšej tlačovej konferencii Peter Gogola.

Primátor hovorí, že treba uvažovať aj o opodstatnenosti jednotlivých zliav: “Ja ako držiteľ Jánskeho plakety sa tej zľavy rád vzdám. Myslím, že každý človek, ktorý daruje krv z humánnych dôvodov, to vníma tak, že my, čo sme zdraví a chceme športovať, si radi zaplatíme plnú cenu.”

Tomáš Novanský, konateľ spoločnosti BPM, upozorňuje, že požadovaná suma nie je jeho výmysel a odvíja sa od nákladov, ktoré plaváreň má. “Treba si uvedomiť, že 50% ľudí sa na plavárni kúpe zadarmo. Požadujeme iba rovnakú výšku dotácie akú mal pán Sninský, keď prevádzkoval prikrytý bazén na kúpalisku (v čase rekonštrukcie plavárne pozn.red.),” reaguje Novanský a dodáva, že takýmto štýlom by sme mohli začať škrtať aj na prevádzke Zimného štadióna, MHD a podobne.

Za úplne neporovnateľný považuje konateľ BPM aj primátorov príklad s Martinom. “Plaváreň v Martine je iba 25-metrový bazén, nemajú tobogán, nemajú taký komfort ako my. Porovnateľná plaváreň je v Žiline, kde poberajú dotáciu 530 000 eur, no ani tam nemajú napr. tobogán.”

Suma finančnej podpory pre plaváreň je súčasťou rozpočtu mesta na tento rok, ktorý by malo mestské zastupiteľstvo schváliť na svojom zasadnutí v marci. Ako upozornil Novanský,  jeho poslanecký klub SMER-SD – SNS – HZDS, ktorý má v zastupiteľstve väčšinu, podporí výšku dotácie navrhovanú BPM.