1. Čo ma v týchto dňoch potešilo? Bolo toho viac. Tak napríklad začiatok prác na obnove asfaltového koberca na námestí, prísľub eurofondov na rekonštrukciu ZŠ Moskovská, ale aj viťazstvo psychologičky (a banskobystrickej rodáčky) Soni Holúbkovej v kategórii Charita v rámci súťaže Slovenka roka 2013. Ľudia jej formátu si síce na ceny nepotrpia, napriek tomu Ti, Soňa, srdečne gratulujem!

2. Čo ma v týchto dňoch nepotešilo? Za posledné dva roky sa v našom meste urobilo pre rozvoj cyklodopravy viac ako za dvadsať rokov predtým.  Najmä v oblasti propagácie. Zatiaľ sme sa ale výraznejšie neposunuli v budovaní nových cyklotrás. Naopak, podľa aktuálnych zistení denníka SME je Bystrica na tom zo všetkých ôsmich krajských miest suverénne najhoršie… 

3. Čomu sa v týchto dňoch venujem? Po zrelej úvahe som na pondelkovom zasadnutí Kultúrnej komisie MsZ (aj spolu s ostatnými prítomnými kolegami Čižmárovou, Dubačovou, Laššákovou, Pecníkom, Refkom a Škrinárom) hlasoval za zrušenie PKO k 31. 12. 2013, a jeho prechod (v okresanej podobe) do štruktúry Mestského úradu. Podľa predložených analýz by toto opatrenie malo priniesť úsporu až do 90 tisíc eur, ktoré by následne mohli byť z väčšej miery investované do „živej“ kultúry. Včera som v sásovskej pobočke Verejnej knižnice M. Kováča poskytoval obligátne bezplatné právne poradenstvo. Robím tak každý kvartál, už po niekoľko rokov. A dnes som sa nahlásil pánovi Genderovi ako dobrovoľník na pomoc pri archeologickom výskume na Hrádku🙂 Nepridáte sa aj vy?

Autor blogu:

Vlado Pirošík

Aktivista, advokát, nezávislý mestský poslanec z klubu Banskobystrická alternatíva. Blog o mojich dvoch vášňach - Bystrici a (komunálnej) politike.