V apríli som uverejnila blog, v ktorom som verejne poukázala na konanie zriaďovateľa Súkromnej základnej školy u Filipa a člena opozičnej politickej strany Sloboda a solidarita (SaS) Juraja Droppu voči mestskej základnej škole Jána Bakossa.

Pravda či lož?

Juraj Droppa následne podal na mňa trestné oznámenie za ohováranie. Trestný zákon definuje ohováranie ako „oznámenie nepravdivého údaju o inej osobe“.

Všetky informácie, ktoré som uviedla v spomínanom blogu o Jurajovi Droppovi sa zakladajú na pravde a sú podložené oficiálnymi písomnými dokumentami a tiež ústnymi svedectvami ľudí, ktorí boli priamymi svedkami konania Juraja Droppu na ZŠ Jána Bakossa. Títo ľudia sú ochotní vypovedať v môj prospech na polícii. Všetky písomné dôkazy potvrdzujúce pravdivosť mojich tvrdení o Jurajovi Droppovi som poskytla policajnému vyšetrovateľovi počas výsluchu.

Takže ešte raz zopakujem holú pravdu o Jurajovi Droppovi:

 • Juraj Droppa, zriaďovateľ Súkromnej ZŠ u Filipa, ako nájomca istý čas neplatil nájomné a ani energie svojmu prenajímateľovi – mestskej Základnej škole Jána Bakossa

 • Dlžná suma predstavuje čiastku 21 334,42 Eur

 • Konaním Juraja Droppu vznikla na mestskej ZŠ Jána Bakossa situácia, kedy neboli v školskom roku 2014/2015 zamestnancom tejto mestskej školy vyplatené osobné ohodnotenia

Podanie trestného oznámenia zo strany Juraja Droppu na moju osobu vnímam z jeho strany hlavne ako jeho osobnú pomstu za to, že som širokej verejnosti predostrela pravdivé informácie o jeho osobe a konaní.

V tomto konkrétnom prípade budem k pánovi Droppovi ešte veľkorysá, a aj napriek radám advokáta, nepodám na neho trestné oznámenie vo veci krivého obvinenia. Toto je však prvý a poslednýkrát, čo som k Jurajovi Droppovi takto blahosklonná a na každý ďalší atak z jeho strany na moju osobu budem razantne reagovať právnymi krokmi.

Za všetkým hľadaj politiku

Ako som už písala, Juraj Droppa je aj politik. Droppa je totiž členom opozičnej politickej strany Sloboda a solidarita (SaS) a za túto stranu aj neúspešne kandidoval v roku 2014 v komunálnych voľbách v Banskej Bystrici.

Dlhodobo som kritická ku komunálnemu politikovi Igorovi Kašperovi, pretože si myslím, že ľudia ako Kašper do politiky jednoducho nepatria. Politická strana SaS si však myslí opak a podporuje Igora Kašpera aktuálne ako svojho kandidáta na post primátora Banskej Bystrice.

Podanie trestného oznámenia na moju osobu zo strany Juraja Droppu, ako člena SaS, chápem aj ako do značnej miery politicky motivované, keďže už v minulosti som sa verejne kriticky vyjadrovala na adresu SaS a jej kandidátov, ktorí majú priateľské vzťahy s Jurajom Droppom a jeho ženou.

Pamätáte si na volebnú kampaň pred župnými voľbami?

Politická strana SaS postavila minulý rok ako svojho kandidáta na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja Martina Klusa. K Martinovi Klusovi a jeho kandidatúre som sa verejne kriticky vyjadrovala a v jednom zo svojich blogov som upozornila na prepojenie Klusa s banskobystrickou podnikateľkou Erikou Karovou. Okamžite sa mi saskár Martin Klus začal vyhrážať súdnym sporom a vymáhaním vysokého finančného odškodnenia odo mňa a mojej rodiny.

Martin Klus a Juraj Droppa sú kamaráti a veľmi dobré priateľské vzťahy má Klus aj s Droppovou manželkou Csillou Droppovou, bývalou manažérkou Súkromnej základnej školy u Filipa. Saskár Klus si veľmi dobre rozumie aj s ex-smerákom Kašperom a ich vzájomné priateľstvo sa ešte viac prehĺbilo počas župnej volebnej kampane.

Debata v Záhrade pod taktovkou platformy „Nie v našom meste“

Sila priateľstva saskárov Klusa s Droppom a jeho manželkou sa naplno ukázala v septembri 2017, počas predvolebnej debaty, ktorú organizovala občianska platforma Nie v našom meste a na ktorú boli, podľa pôvodne stanovených pravidiel, pozvaní len štyria najúspešnejší kandidáti na post župana, podľa ich umiestnenia vo volebných prieskumoch, t. j. Lunter, Mičev, Klus a Juhaniak. Akýmsi „nedopatrením“ sa na debate napokon zúčastnil aj kandidát s dlhodobo najnižšími preferenciami – Igor Kašper.

Debatu organizovala platforma Nie v našom Meste. Jednou z hlavných postáv tejto iniciatívy je manželka člena SaS, Csilla Droppová, ktorú debatu aj moderovala. Táto diskusia bola jedna čistá katastrofa, kde takmer všetci zúčastnení, teda hlavne Igor Kašper útočili na Jána Luntera. Celej diskusii som sa veľmi kriticky pohľadom vtedy venovala aj ja vo svojom blogu.

A teraz súvislosti, prečo spomínam viac ako pol roka starú debatu:

 • Diskusiu, ktorej sa Kašper nemal pôvodne vôbec zúčastniť a kde dostal priestor útočiť na svojho politického konkurenta spoluorganizovala a moderovala manželka člena politickej strany SaS.

 • Po kritike verejnosti, ktorá sa spustila na manželku člena SaS Droppovú, za neobjektivitu celej debaty, Kašper manželku saskára Droppu vehementne verejne obhajoval.

 • Igor Kašper sa o pár mesiacov neskôr stáva kandidátom strany SaS na post banskobystrického primátora.

 • Dobre informovaný zdroj z prostredia SaS mi potvrdil fakt, že to bol údajne práve Martin Klus, kto navrhol, aby namiesto neho na post primátora za stranu SaS, kandidoval jeho dobrý kamarát, ex-smerák Igor Kašper.

  Saskár Martin Klus je zároveň kamarátom Csilly Droppovej, ktorá predvolebnú debatu, kde Kašper dostal veľký priestor na sebaprezentáciu, spoluorganizovala a aj moderovala.

Všetkých spája podnikateľka Karová

 • podnikateľka Karová je dlhoročnou kamarátkou saskára Martina Klusa, ktorý v komunálnych voľbách v roku 2014 a aj v krajských voľbách v roku 2017 podporoval jej vstup do politiky

 • podnikateľka Karová bola súčasťou volebného tímu Igora Kašpera v župných voľbách 2017 a mala by byť súčasťou aj jeho volebného tímu ako spolukandidát v nadchádzajúcich komunálnych voľbách

 • Karová a člen SaS Juraj Droppa sú minimálne facebookovými priateľmi, osobne sa poznajú z prostredia Súkromnej základnej školy u Filipa, ktorej zriaďovateľom je práve Droppa. Keď Karová na mňa podala minulý rok trestné oznámenie za ohováranie, Droppa sa v internetovej diskusii postavil na stranu podnikateľky Karovej

 • v kuloároch opozičnej politickej strany SaS sa o podnikateľke Karovej údajne hovorí ako o budúcej viceprimátorke, ktorá by mala stáť po boku primátora za SaS Igora Kašpera

Treba Súlovcovú zastrašiť, aby prestala kriticky písať o opozičnej politickej strane SaS a jej kandidátovi na primátora ex-smerákovi Kašperovi?

Podanie trestného oznámenia na moju osobu zo strany člena opozičnej politickej strany SaS Juraja Droppu považujem za do značnej miery politicky motivovaný čin s cieľom zastrašiť ma, aby som verejne viac nepoukazovala na prešľapy ľudí blízkych opozičnej politickej strane SaS, viď prepojenie Klus, Karová, Kašper.

Je zarážajúce, že na mňa podá trestné oznámenie za ohováranie jeden z členov opozičnej politickej strany Sloboda a solidarita, práve v čase, kedy táto politická strany predkladá do parlamentu návrh, aby trestný čin ohovárania bol vyňatý z Trestného zákona, pretože podľa SaS: „Trestný čin ohovárania nemá v demokracii čo robiť.“

Asi takto vyzerá praktická politika v praxi podľa strany Sloboda a solidarita, kde oficiálna rétorika SaS je v priamom rozpore s konaním členov tejto politickej strany.

Kašperova nenávistná propaganda už účinkuje

Lož, ktorú začal o mne šíriť v rámci svojich konšpirácií ex-smerák Igor Kašper, t.j. že som rozbíjač opozície platený Smerom, už prináša svoje prvé trpké ovocie.

Na internete sa už objavujú prvé nenávistné komentáre voči mojej osobe, ktoré sú založené na nepravdivých tvrdeniach, ktoré o mne šíri práve Igor Kašper. Ako príklad uvediem nenávistný komentár na facebookovej stránke iniciatívy Nie v našom meste, v ktorom istý Miroslav Brašeň, ktorého ja vôbec nepoznám, o mne píše ako o „chudere“, ktorá založila falošnú facebookovú stránku „Za slušnú Banskú Bystricu“. Mimochodom Miroslav Brašeň, ktorý ma na internete hanlivo a bezdôvodne uráža,  je paradoxne aj signatárom Manifestu platformy Nie v našom meste, ktorý je zameraný práve proti šíreniu nenávisti.

Od všetkých takýchto krivých obvinení, ktoré sú výsledkom Kašperových konšpirácií sa rázne dištancujem.

Igor Kašper pred komunálnymi voľbami rozohráva špinavú a veľmi nebezpečnú politickú hru, ktorá v konečnom dôsledku stiahne k politickému dnu nielen jeho samotného, ale aj jeho podporovateľov, teda opozičné politické strany SaS a OĽaNO.

Autor blogu:

Andrea Súlovcová

Narodila som sa a vyrastala v Žiline. Študovala som politológiu a medzinárodné vzťahy na Fakulte sociálnych vied Univerzity Karlovej v Prahe a na Universidad Complutense v Madride. Od roku 2003 s manželom žijeme v Banskej Bystrici, kde spolu vychovávame naše štyri deti. Profesne pôsobím v mimovládnom sektore, momentálne pôsobím v projekte zameranom na sociálnu oblasť. Celý život sa zaujímam o veci verejné. Chcela by som, aby moje deti vyrastali v slušnej a dobre spravovanej spoločnosti.