V utorok 17. novembra sa v Sásovej uskutočnil už šiesty ročník turnaja halového futbalu Sásovan cup.

Správa športových a telovýchovných zariadení mesta založila v roku 2010 myšlienku organizovania turnaja pre sásovské miniligové družstvá z nižších súťaží. Na turnaji sa predstavilo päť kvalitatívne vyrovnaných mužstiev, ktoré si zmerali sily v telocvični na Magurskej ulici systémom jednej skupiny, hry každý s každým.

1. miesto Bistro u KatkyOd prvého do posledného zápasu bol turnaj dramatický a do záverečných zápasov nebol jasný víťaz. Nakoniec sa z víťazstva tešil nováčik na turnaji – Bistro u Katky. Tento tím zvíťazil vo všetkých štyroch zápasoch. Na druhom mieste sa umiestnili hráči ŠKP B 200 a na treťom mieste minuloročný víťaz FC Salve. Po víťazovi z roku 2012 Ivan Šabo Team, víťazovi z roku 2013 ŠKP B 200 a minuloročnom víťazovi FC Salve, tak tentokrát získal premiérový titul Bistro u Katky a ako štvrtý sa zapísal na putovný pohár, ktorého tradícia sa zaviedla v roku 2012.

„Som spokojný s priebehom šiesteho ročníka Sásovan cupu, ktorý sme pred šiestimi rokmi s riaditeľom Ivanom Šabom začali organizovať pre sásovské družstvá a futbalové partie, ktoré chodia využívať telocvičňu Magurská počas halovej sezóny. Som rád, že stále zachovávame myšlienku turnaja – zahrať si zápasy pre radosť z futbalu a športu, čo je oveľa dôležitejšie ako samotné víťazstvo. Toho dôkazom je vynikajúca priateľská atmosféra na turnaji.“ povedal po turnaji jeho organizátor Martin Majling.

Výsledky zápasov Sásovan Cupu 2015

Bistro u Katky – FC Salve 2:0
Ivan Šabo Team – ŠKP B 200 2:3
Chelsea BB – Bistro u Katky 0:2
Ivan Šabo Team – FC Salve 1:5
ŠKP B 200 – Chelsea BB 1:3
Bistro u Katky – Ivan Šabo Team 2:1
FC Salve – ŠKP B 200 0:2
Chelsea BB – Ivan Šabo Team 0:1
ŠKP B 200 – Bistro u Katky 1:3
FC Salve – Chelsea BB 3:3