Organizátori kremnickej Bielej stopy rozhodli o náhradnom termíne pretekov, ktoré sa mali konať počas nasledujúceho víkendu. Preteky sa uskutočnia až v marci. Už dávnejšie odložili preteky, zatiaľ na neurčito, aj organizátori Banskobystrickej stopy.

bezkari banskobystricka stopaUž v úvode januára, sme vás informovali, že pre teplú zimu a nedostatok snehu je organizácia oboch pretekov ohrozená. Keďže zima svoj nástup odkladá, najskôr sa neuskutočnili preteky z banskobystrickej strany Kremnických vrchov. Organizátori s náhradným termínom zatiaľ čakajú na príchod zimy.

Kremnická Biela stopa, ktorá je zároveň majstrovstvom Európy diaľkových behov na lyžiach, sa mala uskutočniť v termíne od piatka 24. do nedele 26. januára. Jej organizátori ešte cez víkend rozhodli o presune pretekov na 8. až 9. marca 2014. V niektorých miestach trate totiž ešte v sobotu bolo najviac päť centimetrov snehu a keďže na miesta pod vysielačom Suchá hora aj výdatne pršalo, sneh zmizol takmer úplne.

Na príchod snehu netrpezlivo čakajú aj organizátori Európskeho šampionátu psích záprahov organizácie FISTC na stredných a dlhých tratiach, ktoré sa majú uskutočniť na Králikoch a tratiach čiastočne lemujúcich Banskobystrickú stopu, a to už v dňoch od 13. do 16. februára.

Výraznejšie ochladenie a občasné sneženie by do regiónu mohlo prísť už v druhej polovici aktuálneho týždňa.