Kým Kremnická Biela stopa pomaly, ale isto klope na dvere, tá banskobystrická sa musela odložiť.

Biela stopaUž koncom januára si to milovníci v behu na lyžiach budú môcť rozdať v lyžiarskom areáli Skalka. Hlavný organizátor pripravil pre súťažiacich bohatý program. Preteky odštartujú v piatok 30. januára o 19.00 hod oficiálnym otvorením na námestí M. R. Štefánika v Kremnici. O 30 minút na to už štartuje prvá kategória City Sprint.

V sobotu 31. januára o 10.00 hod si pretekári budú môcť zmerať sily v hlavných pretekoch Freestyle 45 na 45-kilometrov dlhej trati. V rovnakom čase štartuje aj druhá disciplína Freestyle 25, ktorá má dĺžku 25 km. Obidvoje zápolenia majú štart aj cieľ na Skalke. Od 18-tej hodiny je na pláne Race party v Kremnici, na ktorej budú slávnostne vyhlásené výsledky jednotlivých kategórií s množstvom sprievodného programu.

Podujatie však bude pokračovať aj v nedeľu 1. februára. Ráno o 10.30 hod štartujú preteky s hromadným štartom na 30 kilometrov klasickou technikou Classic 30. Pre malých je v ten istý deň o 11.00 hod na programe súťaž Junior. Tieto preteky klasickou technikou pre deti a mládež sú súčasťou Slovenského pohára žiactva a dorastu.

Prihlásiť sa môžete buď online alebo na Mestskom kultúrnom stredisku v Kremnici v týždni konania pretekov (od 26. do 30. januára 2015). Viac informácií o podujatí nájdete na oficiálnej webovej stránke Bielej stopy.

Tento víkend mala byť na programe aj Banskobystrická stopa, no pre zlé snehové podmienky sa odložila na nedeľu 22. februára 2015. Bližšie info nájdete na stránke Bankobystrickej stopy.