Slová hymny banskobystrických “Baranov“, ktoré hovoria o ich tvrdých čelách, sa v utorkovom zápase, prvom po reprezentačnej prestávke, nepotvrdili. Popradčanom nedokázali streliť ani jeden gól a prehrali 0:2.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 20. Kmiť (J. Kopecký, P. Svitana), 58. J. Kopecký (Klouda, Lapšanský). Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: 50. Hamrák (Banská Bystrica) na 10 min za filmovanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország – Kalina, M. Korba. Stretnutie sledovalo 2400 divákov

Zostavy:
HC ’05 Banská Bystrica
: Šimonovič – Cebák, Cunik, Kolba, Bambúch, Biro, Vizváry – Rumpel, M. Hlinka, Kútny – Lisoň, Paľov, Vartovník – Tománek, Šechný, Hvila – A. Bezák, Heizer, Hamrák.
HK Poprad: Melicherčík – J. Kasík, R. Suchý, Jasečko, D. Brejčák, J. Brejčák, Nádašdi, Kramár – Škovira, Lundberg, Bartečko – P. Svitana, Kmiť, A. Kroták – J. Kopecký, Klouda, Lapšanský – Paločko, Mlynarovič, Rapáč.

V zostave s dvoma reprezentantmi, ale bez zraneného Michala Hudeca – tak nastúpilo na duel 25. kola Slovnaft extraligy proti Popradu mužstvo HC´05 Banská Bystrica. Návšteva takmer dva a pol tisíca divákov videla nudný zápas, v ktorom domáci hokejisti nechali vyniknúť popradského gólmana Podtatrancov Marcela Melicherčíka. Ten vychytal svoje piate čisté konto, aj keď treba povedať, že obávaná ofenzíva Banskej Bystrice v utorok jeho kvality naplno nepreverila.

Prvá tretina začala šancou domáceho Kútneho z 50. sekundy, potom však ovládli ľadovú plochu Popradčania. Najväčšie príležitosti na strelenie vedúceho gólu spálili najprv Svitana a neskôr Lundberg. Zaslúženého gólu sa Podtatranci dočkali v posledných momentoch prvého dejstva, keď hrubú chybu spravil Kolba. Po osi Svitana – Kopecký – Kmiť poslal posledný menovaný Poprad do jednogólového vedenia.

Aj do druhej časti hry vstúpili zverenci trénera Milana Staša nekoncentrovane. Kolba, na ktorého vrub možno pripísať prvý gól hostí, si opäť nedal pozor a osamotenému Krotákovi zabránil v skórovaní až Šimonovič. Najlepší ligový kanonier histórie o niekoľko momentov neskôr prihrával Kmiťovi, no ten svoj druhý gól v zápase nepridal. Po polhodine hry mal stopercentnú príležitosť Bartečko – Šimonovič v poslednej chvíli zachránil. V 32. minúte opät horelo pred bránkou Banskej Bystrice, ale aj Lundberg stroskotal na domácom brankárovi. Potom prišli dve šance Baranov – najprv Tománek zblízka netrafil popradskú bránu, po ňom zase zahodil veľkú šancu Paľov.

V tretej tretine si Popradčania bránili jednogólový náskok. Banská Bystrica sa nevedela dostať do príležitostí a vytvoriť si tlak, Podtatranci dobre napádali a neprestajne hrozili z protiútokov. Jediné šance tímu spod Urpína mali Rumpel s Birom. Dve minúty pred koncom zápasu poistil víťazstvo Popradu strelou pod hornú žrď Kopecký.