pravnikSlovenská advokátska komora (SAK) organizuje v mesiaci apríl každoročne Deň otvorených dverí na svojej bratislavskej adrese. Po pozitívnych skúsenostiach v Bratislave sa advokáti rozhodli ponúknuť bezplatné právne rady aj v ďalších troch slovenských veľkomestách – v Banskej Bystrici, Košiciach a Žiline.

Na dni otvorených dverí v Bratislave prebieha prebieha aj séria prednášok pre študentov stredných škôl, zameraných na históriu, ale aj súčasné poslanie advokácie, ale SAK poskytuje širokej verejnosti aj právne poradenstvo. Oslovili tak aj primátorov ďalších troch miest a pekná myšlienka nadobudla reálne kontúry. Právne rady budú v každom zo štvorice miest  poskytovať dvaja z členov advokátskej komory.

Pre verejnosť je v Banskej Bystrici pripravená bezplatná právna poradňa v termíne 23. apríla v čase od 9. hod do 14. hod. Právne rady budú poskytovať regionálni advokáti, členovia Slovenskej advokátskej komory. Celé sa to uskutoční v budove Mestského úradu, ulica Československej armády 26, v zasadačkách č. 250 a č. 290 na druhom poschodí.