Obyvatelia a návštevníci mesta sa opäť môžu na Námestí SNP bezproblémovo pripojiť k internetu. Mesto sa dohodlo so súkromnou spoločnosťou na bezplatnej prevádzke wi-fi spotov.

V lete minulého roka portál BBonline.sk informoval o tom, že bezdrôtové pripojenie na Námestí SNP, ktoré prevádzkovalo mesto, prakticky nefunguje. Navyše za pripojenie a zriadenie hotspotov platilo zbytočne. Ešte v minulom volebnom období totižto spoločnosť BBX s.r.o. ponúkla prevádzkovanie wi-fi spotov zadarmo.  Po zverejnení článku sa zástupcovia mesta a konateľ BBX opätovne stretli a došlo k dohode o bezplatnom poskytovaní bezdrôdotového internetového pripojenia. Mesto ako protislužbu poskytne súkromníkovi propagáciu na stránkach mesta a v Radničných novinách.

Od 16. februára tohto roka sú tak pre obyvateľov a návštevníkov Banskej Bystrice k dispozícii tri wi-fi spoty pokrývajúce najmä historické centrum mesta a Námestie slobody. Nové hotspoty možno nájsť pod označením BanskaBystrica. Pre každý prístupový bod je vyhradená rýchlosť 2 Mbit/s a je možné ich využívať na bežné webové a webmailové služby. Po novom bude za prevádzku wi-fi spotov zodpovedná spoločnosť BBX a v prípade nefungujúceho pripojenia treba kontaktovať ich Hotline na čísle 0904 405 848.

Postupne v meste pribudnú ďalšie wi-fi spoty na železničnej stanici, autobusovej stanici, v parku pod Pamätníkom SNP či mestskom parku. Dovedna ich bude približne desať, ich umiestnenie môžu čitatelia navrhnúť aj v diskusii pod článkom.

Spoločnosť BBX s.r.o. je jedným z najväčších lokálnych poskytovateľov internetu – BBXNET. Zamestnanci firmy na čele s konateľom Rudolfom Kubíkom sa venujú tejto oblasti takmer desať rokov. V súčastnosti poskytuje internetové pripojenie pre niekoľko tisíc domácností a firiem. Od septembra 2011 je BBX vlastníkom 50% podielu v spoločnosti Regional Media s.r.o. zastrešujúcej aj portál BBonline.sk.