V piatok 9. decembra sa uskutoční ďalšie, v tomto roku už piate podujatie organizované pod hlavičkou Angelus. Opäť sa bude jednať o benefičnú akciu, tentokrát zameranú na pomoc opusteným zvieratám. Názov Angelus Pet Rescue plne vystihuje myšlienku tohto klubového koncertu, nakoľko celé vyzbierané vstupné organizátori venujú útulkom Bystrická mačačáreň v Banskej Bystrici a Tuláčik v Brezne. 

Prevádzkovatelia útulkov neustále bojujú s nutnosťou zabezpečiť krytie ich nákladov a práve v tomto boji im každý návštevník Angelus Pet Rescue pomôže zaplatením vstupného.

Hudobne si na Angelus Pet rescue prídu na svoje hlavne milovníci extrémnejších metalových žánrov. Účasť prisľúbili I Am The Verdict, hrajúci metal core a tiež death metaloví Plastery.

Obe kapely sú prepojené cez osobu gitaristu Igora Kočiša, ktorý má pozitívny vzťah k benefičným podujatiam. Ako člen legendy slovenskej metalovej scény martinských Lunatic Gods sa pravidelne zúčastňuje koncertu pre Horára, bývalého vokalistu skupiny, ktorý v mladom veku podľahol zákernej rakovine. Jeho odkaz smerom k organizátorom charitatívnych akcii je jednoznačný: „Určite pokračujte v dobrej veci“.

V Attack of Rage za bicími kraľuje výrazná osobnosť slovenskej undergroundovej scény Ľuboš „Hoyas“ Dúcky, ktorý je rovnako známy náklonnosťou k dobročinnosti, keďže každoročne organizuje charitatívny Celestial Help Fest. Hoyas pozýva fanúšikov na Angelus Pet Rescue. „Celú existenciu Attack of Rage sa snažíme byť zárukou kvalitného grind core náklepu. Nikdy sme nepodliehali trendom a vždy sme hrali úprimný grind core. No a presne na toto sa môžu všetci na našich koncertoch a nahrávkach tešiť aj naďalej,“ hovorí.

Ťahákom Angelus Pet Rescue budú bezpochyby aj víťazi ceny Radio_Head awards za rok 2021 v kategórii Hard & Heavy, progresívni Cranial Void. Skupina je vo výbornej forme a oplatí sa prísť si pozrieť ich koncert, tentokrát v intímnejšej, klubovej atmosfére.

Gitarista skupiny Igor Kučera rovnako vidí zmysel v účasti na benefičnej akcii: „Veľmi sa tešíme už len zo samotnej benefičnej akcie, ale samozrejme aj na chalanov zo všetkých vystupujúcich kapiel. Bude to super večer a ja len dúfam, že sa na ňom uvidíme s čo najviac ľuďmi, či už fanúšikmi metalovej hudby ako aj ľuďmi, ktorým naozaj nie sú zvieratká ukradnuté a vieme im spoločne aspoň trochu pomôcť ku kvalitnejšiemu životu.“

Bližšie informácie o podujatí je možné nájsť na Facebooku alebo priamo na tejto stránke.