Po vydarenom prvom ročníku benefičného metalového festivalu Angelus Fest, na ktorom vystúpilo 8 kapiel na čele s DOOMAS, RAMCHAT či ABSTRACT a na vstupnom sa podarilo vyzbierať takmer 4000 eur pre OZ Onkológia BB, sú už v plnom prúde prípravy na ročník druhý – Angelus Fest 2022.

Uskutoční sa opäť na banskobystrickom amfiteátri a fanúšikovia sa 11. júna môžu tešiť na vystúpenia 10 výborných slovenských kapiel rôznych metalových štýlov – tzv. „headlinermi“ budú populárni Svätojurčania ČAD, originálni Martinčania LUNATIC GODS či domáci matadori PYOPOESY.

Celý výťažok z benefičnej akcie bude venovaný OZ Svetielko nádeje.

„Svetielko nádeje je občianske združenie, ktoré už 20 rokov pomáha deťom s onkologickými a inými vážnymi ochoreniami a ich rodinám. Je to najstaršie združenie svojho druhu na Slovensku, ktoré úzko spolupracuje s Detskou fakultnou nemocnicou s poliklinikou v Banskej Bystrici, špeciálne s jej detským onkologickým oddelením. Svetielko nádeje prevádzkuje aj jediný detský mobilný hospic na  strednom Slovensku, ktorého poslaním je bezplatne poskytovať paliatívnu starostlivosť nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom v ich domácom prostredí a poskytovať podporu ich rodinám. Výťažkom z festivalu podporíme realizáciu projektu Nový priestor pre nádej, cez ktorý Svetielko nádeje pomáha zabezpečiť dispozičné úpravy a potrebné zariadenie pacientskych izieb a spoločných priestorov ako je detská herňa priamo na onkologickom oddelení.“, povedal riaditeľ OZ Svetielko nádeje, Igor Obšajsník.

Okrem silnej zostavy kapiel organizátori sľubujú aj vylepšenia areálu (väčšie pódium, viac slnečníkov a výčapov, vratné poháre s logom festivalu a pod.) a účastníci tohtoročnej edície sa tak majú na čo tešiť. Viac informácií je možné nájsť na oficiálnom webe a na facebookovej stránke Angelus Festu. O projekte Nový priestor pre nádej sa dozviete viac na tomto odkaze.