Už túto sobotu 21. apríla 2018 sa uskutoční 2. ročník Šalkovskej desiatky. Príďte si vylepšiť svoju kondíciu a zlepšiť svoje bežecké štatistiky.

Miesto konania bude v Šalkovej pri futbalovom ihrisku. Odhadovaný štart akcie je pripravený na 10.00 hod. Celková dĺžka trate je 10 300 metrov. Bežať sa bude hlavne po lesných, poľných a asfaltových cestách. Celá trasa bude vyznačená fáborkami, prípadne farebnými znameniami po zemi.

Súťaž bude mať šesť kategórií v ktorých zabojujú muži aj ženy o prvé miesta. V každej kategórii sú pripravené diplomy a vecné ceny pre prvých troch umiestnených. Súčasťou bude aj Hobby beh s dĺžkou 3000 metrov.

Prvé tri kategórie sú mužské. Kategória A je pre mužov do 39 rokov vrátane, B kategória pre mužov nad 40 rokov vrátane, a C kategória pre mužov nad 60 rokov vrátane. Ženské kategórie budú D, E a F. D kategória bude určená pre ženy do 39 rokov vrátane, E kategória pre ženy nad 40 rokov vrátane a F kategória je pre ženy nad 60 rokov vrátane. V Hobby behu budú kategórie G pre mužov a H pre ženy.

Cena štartovného je do 19. apríla pri zaplatení prevodom na účet sedem eur. Už o dve eurá drahšie to bude pri zaplatení osobne a to najneskôr do 21. apríla 2018.