V sobotu 16. mája sa v areáli Pamätníka SNP Banskej Bystrici uskutoční tradičný Beh na Urpín. Podujatie je tento rok obohatené o atletickú škôlku.

urpin foto 4Deti sa môžu tešiť aj na ukážky práce príslušníkov Policajného zboru Slovenskej republiky, športové hry a súťaže. A čo ich čaká v atletickej škôlke? S tímom Svetielko nádeje absolvujú testy a nácviky vytrvalosti, atletické rebríky, trampolínu ale aj beh. Detská trať má štart aj cieľ v parku pod Pamätníkom SNP a je určená pre deti do 10 rokov. Napoludnie (12.30 hod.) sú pre deti pripravené ukážky činnosti „kukláčov“.

Štvrtý ročník Behu na Urpín štartuje o 11. hod., tiež pod Pamätníkom SNP. Registrovať sa môžete od 9. do 10.30 hod. na mieste štartu. Vyhlásenie výsledkov je naplánované na 13.30 hod.

Dĺžka tratí: Trail Running Cup – 10,7 km, prevýšenie 335 m,  asfalt, terén. Urpín Mini –  7,5 km, prevýšenie 230 m, asfalt, terén. Pre všetkých – 2,5 km, prevýšenie 10 m, asfalt, tráva. Detská trať (Baby) – 0,5 km, prevýšenie 0 m, tráva.

Podujatie Beh na Urpín je od minulého roku zaradené do série SALOMON TRAIL RUNNING CUP. Tento pohár pod patronátom firmy Salomon prebieha už dlhšie v Čechách a pomaly sa rozširuje aj na Slovensko. Celkový pohár pozostáva z deviatich podujatí, z toho tri sú na Slovensku. Do pohára Salomon Trail Running CUP sa započítava  hlavná trasa Behu na Urpín (10,7 km).

Takto vyzeral štart Behu na Urpín v roku 2014…

[youtube nzYB_YVCRfU 640 390]