Po takmer šiestich rokoch dochádza ku definitívnej obmene tímu prispievateľov banskobystrického regionálneho spravodajského portálu BBonline.sk.

bbonline.sk-regional-mediaTakmer päť desiatok prevažne mladých ľudí počas tohto obdobia tvorilo obsah portálu BBonline.sk. Z nich mnohí dnes spolupracujú s väčšími médiami doma, ale aj v zahraničí. Okrem novinárskej práce sa dnes bývalí redaktori venujú reklame, vlastnému podnikaniu či dokonca politike. Stále sú tu však noví a noví ambiciózni mladí ľudia ochotní pomáhať svojmu mestu novinárskou službou.

„Od začiatku to bol najmä študentský projekt realizovaný dobrovoľne v rámci voľného času. Pre nikoho z nás to nikdy nebol náš chlieb, to by ani ekonomicky nešlo. Podobne ako množstvo mojich bývalých kolegov z BBonline.sk, z ktorých dnes viacerí pracujú v popredných slovenských médiách, aj pre mňa sa už žiaľ iné povinnosti nezlučujú s novinárskou prácou. Aj preto nastal čas odovzdať žezlo ďalej. Opäť o niečo mladším ľuďom s chuťou a nadšením pomôcť informovanosti v Banskej Bystrici,“ priblížil zakladateľ a doterajší šéfredaktor Filip Roháček.

Ten síce zostáva v čele vydavateľskej spoločnosti REGIONAL MEDIA, s.r.o., no vo vedení redakcie nastane zmena. Novým šéfredaktorom portálu BBonline.sk sa stáva doterajší vedúci športovej sekcie Peter Mútňan.

„Chcem nadviazať na prácu Filipa Roháčeka a postupom času posunúť portál opäť na vyššiu úroveň. Mne osobne dáva pôsobenie v redakcii veľmi veľa. Vidím „pod pokrievku“ problémov nášho mesta a ako rodenému Banskobystričanovi mi to nie je ľahostajné. Sám som študentom žurnalistiky a táto „práca“ v BBonline.sk ma napĺňa nielen získanými poznatkami, ale aj bohatými praktickými skúsenosťami, ktoré ako novinár v budúcnosti zužitkujem. Našim čitateľom chceme prinášať aktuálny a neskreslený obraz o meste Banská Bystrica dopĺňaný zaujímavými témami,“ uviedol Mútňan.


Máte pre nás podnety na reportáže? Uvítali by ste nové informácie na BBonline.sk?
Napíšte nám na bbonline@bbonline.sk alebo cez náš facebook.