Ani jedno mužstvo zo semifinálových dvojíc si nedokázalo vybojovať postup do finále play-off 1. slovenskej hokejbalovej ligy – stred v najkratšom možnom čase. Kým v sobotu papieroví favoriti porazili svojich súperov, v nedeľu nedokázali potvrdiť víťazstvá z predchádzajúceho dňa a série rozlúštia až rozhodujúce tretie zápasy.

Prvý semifinálový duel odohrali Cocra Radvaň s Eagles. Úvodný gól vsietili hráči Radvane, a to až v závere druhej časti. Kľúčový bol začiatok poslednej pätnásťminútovky, keď Cocra strelila dva góly v rozpätí jednej minúty. Cocra už víťazstvo z rúk nepustila, brankár udržal čisté konto a po víťazstve 4:0 sa Radvaň ujala vedenia v sérii.

Podobný priebeh mal aj zápas Damix BreznoN-Sport Lions. Na úvodný gól sme čakali až do záveru druhej tretiny. Presadili sa hráči Lions. V ďalšej časti hry zvýšili na konečných 3:0. Najväčší podiel na víťazstve má najmä brankár Slávik a útočník Marián Lunter. Slávik nepustil za svoj chrbát ani jednu strelu a druhý menovaný dvakrát rozvlnil sieť súperovej bránky.

Radvaň mala v nedeľu na hokejkách postupový mečbal, no Eagles sa nechceli vzdať len tak ľahko. Úvodná tretina bola z obidvoch strán opatrná, rušnejšie chvíle prišli až v druhej pätnásťminútovke, v ktorej mali mierne navrch Eagles. Z gólu sa však radoval ich súper, keď sa lopta po vyhodení z obranného pásma dostala k Mojžišovi, ten sa od polovice ihriska krásne preštrikoval až medzi kruhy, obhodil si ležiaceho brankára a do odkrytej bránky otvoril skóre. V úvode tretej tretiny mohli hráči Cocry zvýšiť, loptička z prečíslenia 2 na 1 skončila iba na ľavom betóne brankára Klinca. Po tvrdom hite na Mojžiša to začalo na striedačkách vrieť. Nechýbalo veľa, aby sa strhla hromadná bitka. Hráči Corcy boli poriadne nervózni, dopustili sa zbytočných faulov, Eagles ale ponúknuté šance nevyužili. Po oddychovom čase sa na modrej čiare uvoľnil Donoval, popri ľavom mantinely prešiel až pred brankára Snitku a minútu a pól pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na 1:1. Ešte do záverečného hvizdu Cocra opäť pykala za faul, a tak mal jej súper v predĺžení výhodu o jedného hráča. Ako správny líder mužstva sa predviedol znovu Donoval, keď už po niekoľkých sekundách predĺženia delovkou od modrej čiary premenil presilovú hru a rozhodol o víťazstve svojho tímu. Aj po zápase nasledovali nielen verbálne útoky z obidvoch strán. Horúce hlavy by mali čo najskôr vychladnúť, pretože postupová tajnička zatiaľ nie je vyriešená. Toto predčasné finále rozhodne až posledný zápas.

Aj N-Sport Lions mohli o svojom postupe rozhodnúť už v nedeľu. Plány začali plniť hneď v úvode, keď sa ujali vedenia 1:0. Prvá tretina bola v ich réžii, Brezňanom veľa nedovolili. V druhej časti sa obraz hry zmenil, najmä v dôsledku častých vylúčení Lions. Damix však nedokázal zužitkovať ani presilovú hru piatich proti trom. Najväčšiu zásluhu mal na tom brankár Slávik. V poslednej sekunde tejto tretiny rozhodcovia odpískali trestné strieľanie v prospech Brezna a ponúknutú príležitosť aj so šťastím premenil Richter. V tretej tretine sa opäť tešili Brezňania, keď po vyhratom buly namieril presne Turan. Potom ale hrali viackrát v oslabení. Na konci stretnutia ostala bránka Lions prázdna, no ani so šiestimi hráčmi nedokázali vyrovnať. Aj v tomto prípade rozhodne o postupujúcom až tretí súboj.

Prehľad semifinálových zápasov play-off 1. slovenskej hokejbalovej ligy – stred:

2. zápas 1:2

Štvrťfinále 2.banskobystrickej hokejbalovej ligy pokračovalo v nedeľu druhými zápasmi. V úvodnom zápase Oskar – Kremnica sa zrodilo prekvapujúco hladké víťazstvo Kremnice, ktorej sa podarilo streliť 10 gólov. Oskari doplatili na časté vylúčenia a tak sa Kremničanom podarilo vyrovnať stav série na 1:1. V ostatných zápasoch potvrdili rolu favorita mužstvá zo špičky tabuľky. Víťaz základnej časti One Taxi zvíťazil v zápase proti Radvani Stars vysoko 14:0, a tak zaslúžene postúpil do záverečnej fázy play-off. Ďalej postúpil aj Extrem Sásová a Krupina, ktorá neinkasovala ani v druhom zápase.

Oskar – Kremnica 2:10 (0:2,1:5,1:3) stav série 1:1
Prvý zápas: Oskar 2:1 Kremnica
strely: 17:30
góly: 9:37 Kapšo (Bíreš) 0:1, 14:31 Balala (Kapšo) 0:2, 18:27 Kováč (Habodász) 1:2, 20:42 Kapšo (Balala) 1:3, 21:11 Richter (Šopoň) 1:4, 22:27 Šopoň 1:5, 26:28 Bíreš (Kapšo, Balala) 1:6, 28:24 Balala (Hanák) 1:7, 30:31 Schwarz 1:8, 36:55 Richter 1:9, 38:44 Schwarz (Kúdela) 1:10, 42:29 Habodász (Danko) 2:10

One Taxi – Radvaň Stars 14:0 (6:0,4:0,4:0) stav série 2:0
Prvý zápas: One Taxi 8-1 Radvaň Stars
strely: 60:18
góly: 0:07 Ondrejička 1:0, 1:25 Ondrejička (Caban J., Gajdoš Matúš.) 2:0, 7:01 Gajdoš Michal (Buranovský, Budoš) 3:0, 8:59 Caban J. (Ondrejička) 4:0, 10:00 Ondrejička (Caban M., Caban J.) 5:0, 14:05 Srnka (Buranovský, Budoš) 6:0, 22:44 Srnka (Buranovský) 7:0, 24:13 Caban J. (Gajdoš Matúš) 8:0, 26:19 Buranovský (Srnka) 9:0, 27:20 Buranovský (Srnka) 10:0, 31:20 Srnka ( Gajdoš Michal, Budoš) 11:0, 32:40 Ondrejička (Caban J., Caban M.) 12:0, 36:39 Srnka ( Buranovský, Gajdoš Michal) 13:0, 37:43 Buranovský (Budoš, Srnka) 14:0

Extrem – Wanderers 8:6 (3:0,3:3,2:3) stav série 2:0
Prvý zápas: Extrem 7:0 Wanderers
strely: 37:22
góly: 3:17 Laubert (Kuchárik) 1:0, 6:49 Kuchárik (Janovský) 2:0, 14:42 Laubert (Guttmann) 3:0, 19:14 Jerguš ( Matzenauer, Giertl J.) 3:1, 20:33 Maliňák (Janovský) 4:1, 23:10 Jerguš (Giertl J.) 4:2, 25:10 Janovský ( Laubert, Holinec) 5:2, 26:37 Jerguš (Giertl J,) 5:3, 29:54 Laubert (Guttmann) 6:3, 30:32 Tschampa (Benedik, Barto) 6:4, 32:15 Giertl J. 6:5, 34:44 Kuchárik ( Guttmann, Maliňák) 7:5, 35:44 Tschampa (Barto) 7:6, 40:49 Guttmann (Kuchárik, Laubert) 8:6

Eagle Sásová – Krupina 0:2 (0:0,0:1,0:1) stav série 0:2
Prvý zápas: Eagle Sásová 0:3 Krupina