Majstrom 1. slovenskej hokejbalovej ligy – stred sa stali opäť Eagles. Po minuloročnom finálovom triumfe nad Cocrou dnes porazili N-Sport Lions 2:1 a zvíťazili v napínavej sérii 2:1 na zápasy.

Víťazný tím Eagles. Zdroj foto: Peter Klokočík

Zo začiatku stretnutia sme boli svedkami opatrnej hry z obidvoch strán. Lepšie šance si vytvárali Eagles, najmä ich kapitán Donoval hýril aktivitou. Gólom zaváňala jeho príležitosť vypracovaná spoza brány, no pred výborne chytajúcim Slávikom nepochodil. O niekoľko minút zopakoval takmer na vlas rovnakú akciu, obrancovia loptičku z bránkoviska neodpratali a Donoval ju svojím dôrazom dotlačil do bránky súpera – 1:0. Onedlho skórovali znovu, keď strela od modrej bola tečovaná tesne pred brankárom a skončila za jeho chrbtom. Do útoku sa odhodlal aj súper. Bogusz vypálil z veľkej diaľky, brankár Klinec si dal na dorážky pozor.

Na začiatku 2. tretiny si Lions vybojovali presilovú hru, vytvorili si veľký tlak, no nevyužili to. Po naskočení potrestaného hráča na ihrisko však obrana Eagles bola rozhodená, Trnka krásne prihral voľnému Bariakovi a ten do odkrytej bránky znížil na 1:2. Následne mohol vyrovnať Matuška, Gáborikovu strelu z diaľky ale nedokázal doklepnúť. Hráčom Eagles pomaly dochádzali sily, stav sa však už v druhej tretine nezmenil.

V tretej pätnásťminútovke bolo vidno obrovskú snahu Lions o vyrovnanie, Eagles ale výborne bránili a posielali loptičku do bezpečia. Mohli aj skórovať, keď Tomášik nevedel čo s loptou a poslal ju na brankára, tá však skončila iba na ľavej spojnici. V posledných minútach Lions poriadne tlačili, no jeden z ich hráčov sa dopustil faulu a poslal svoj tím do oslabenia. Ani odvolanie brankára v poslednej minúte už na stave nič nezmenilo, a tak sa Eagles znovu tešia z titulu v našej najvyššej hokejbalovej lige.

Po zápase odovzdal predseda BBHbÚ Andrej Nemček okrem pohárov pre finalistov aj individuálne ocenenia. Marián Lunter zo strieborného tímu N-Sport Lions si odniesol pohár pre najlepšieho nahrávača a zároveň aj pre najproduktívnejšieho hráča sezóny. Najlepším brankárom sa stal Marek Snitka z Cocry Radvaň a najlepším strelcom v sezóne 2010/2011 je Lukáš Pinka z HbK Top-Point Banská Bystrica.